Absolventi FZV se nově mohou hlásit k rigorózní zkoušce

Foto: David Kresta
Středa 29. listopad 2023, 9:30 – Text: David Kresta

Ústav zdravotnického managementu a ochrany veřejného zdraví FZV UP získal akreditaci pro rigorózní řízení. Od letošního akademického roku se tak mohou nově hlásit zájemci o získání titulu doktor filozofie. Podmínkou je absolvování některého z magisterských studijních programů, které souvisejí s akreditovaným studijním programem Organizace a řízení ve zdravotnictví.

„Akreditované rigorózní řízení je určeno všem absolventům naší fakulty, případně jiných fakult. Navazuje na magisterský studijní program Organizace a řízení ve zdravotnictví, tudíž v sobě zahrnuje oblast zdravotnickou, legislativní i ekonomickou. Už máme první zájemce o rigorózní řízení,“ zdůraznila přednostka Ústavu zdravotnického managementu a ochrany veřejného zdraví Helena Kollárová. „Tento malý doktorát doplňuje a obohacuje strukturu vzdělávacích programů poskytovaných naší fakultou,“ uvedl děkan fakulty Jiří Vévoda.

Součástí státní rigorózní zkoušky je teoretická zkouška a obhajoba rigorózní práce. Po vykonání zkoušky získá absolvent titul doktor filozofie (PhDr.) uváděný před jménem. Podrobnější informace včetně přihlášky najdete ZDE.