Akademický senát lékařské fakulty povede znovu Jan Strojil

Předsedou senátu LF UP se stal Jan Strojil.
Foto: Velena Mazochová
Středa 14. prosinec 2016, 13:20 – Text: Velena Mazochová

Volby předsedy a místopředsedů byly hlavním bodem programu zasedání akademického senátu lékařské fakulty, na kterém se včera poprvé sešli jeho nově zvolení členové. Do svého čela pro příští tři roky vybrali „staronového“ předsedu Jana Strojila.

Odborný asistent Ústavu farmakologie Jan Strojil působil jako předseda senátu už od poloviny funkčního období 2010 – 2013 a senát vedl i v uplynulých třech letech. Pro další období získal v tajné volbě plný počet platných hlasů.

„Chci, aby senát fungoval a byl užitečný. Přípravám jeho zasedání se snažím věnovat a zároveň vnímám hlas ostatních senátorů,“ uvedl Jan Strojil. Rád by pokračoval i v oboustranně prospěšné spolupráci s vedením fakulty. „Myslím, že je nastavena velmi dobře. Vedení senátu naslouchá a senát svou roli plní. Budu se snažit udělat všechno pro to, aby spolupráce pokračovala. Není to nějaká moje osobní ambice - na fakultě mi záleží, studoval jsem na ní a snad jí i něco vracím,“ doplnil Jan Strojil.

Jeho kandidaturu podpořil i děkan Milan Kolář. „Spolupráce akademického senátu a vedení fakulty je vynikající, přátelská a otevřená a velký podíl na tom má právě Jan Strojil. Velice si toho vážím a věřím, že takto budeme pokračovat i nadále,“ zdůraznil děkan.

Senátoři rozhodli také o jménech dvou místopředsedů. Z řad akademických pracovníků zvolili přednostu Ortopedické kliniky Jiřího Galla, místopředsedkyní za studentskou část se stala Eva Mnacakanová, posluchačka 5. ročníku Všeobecného lékařství. Senát zároveň schválil zřízení legislativní, ekonomické a pedagogické komise. O jejich personálním složení rozhodne ve volbách na svém příštím zasedání.

Úvodního senátního zasedání se zúčastnil i předseda celouniverzitního akademického senátu Jiří Langer, který seznámil s aktuálními výsledky jeho posledního jednání. Informoval zejména o schválení Statutu UP, přijetí metodiky dělení státní dotace pro příští rok a o vyhlášení voleb do Akademického senátu UP na funkční období 2017 – 2020.

Součástí programu byly také podmínky přijímacího řízení pro doktorské studijní programy a informace děkana fakulty.

Volby do akademického senátu lékařské fakulty na další tři roky se uskutečnily ve dnech 21. až 24. listopadu. Nový mandát v nich získalo 23 nových členů, které doplnilo 13 senátorů z předchozího funkčního období.