Čas obdarovávání a pomoci. Sbírka z univerzity

Foto: archiv MS
Středa 22. prosinec 2021, 13:01 – Text: (ipu)

Dvěma potřebným rodinám zpříjemní vánoční svátky finanční sbírka z Univerzity Palackého, kterou iniciovali studentští senátoři Akademického senátu UP.

Nápad oslovil i vedení univerzity, zástupce fakult a zaměstance rektorátu, kteří se ke sbírce připojili. Výsledných více než třicet tři tisíc korun si tak díky aktivitě studentských senátorů a senátorek těsně před Vánocemi mezi sebe rovným dílem rozdělí dvě rodiny. „Chtěli jsme zpříjemnit tento čas, kdy se lidé obdarovávají, znevýhodněným rodinám s dětmi. Obrátili jsme se proto na občanské sdružení Za sklem, které pomáhá rodinám vychovávajícím děti s poruchou autistického spektra. Vybrali nám dvě rodiny, kterým náš příspěvek pomůže. Jsme za to moc rádi,“ uvedl Marek Stratilík, místopředseda AS UP.

Nejen o Vánocích je potřeba myslet na ty, kteří nemají tolik štěstí a nemohou se těšit například z bohaté nadílky a štědrovečerní tabule. Jak připomíná Michal Nguyen, další ze studentských senátorů, univerzita nemá jen učit a bádat, má jít i příkladem a také pomáhat. „Budeme nesmírně rádi, pokud se z naší aktivity stane tradice a v dalších letech se zapojí více lidí. V poslední době ve společnosti rostou spíše zdi. My bychom je ale rádi překonali a ukázali, že vysoké školy nejsou uzavřeným světem samy pro sebe, ale jsou kdykoliv připraveny pomoci všem potřebným bez rozdílu,“ doplnil Michal Nguyen, člen AS UP.