Jan Michalík opět povede senát pedagogické fakulty

Akademický senát PdF UP má nového předsedu a místopředsedy.
Foto: Milada Hronová
Pátek 26. květen 2017, 14:53 – Text: Milada Hronová

V plném počtu jednadvaceti senátorů se na svém prvním jednání sešel akademický senát pedagogické fakulty. Zvolil si svého předsedu Jana Michalíka z Ústavu speciálněpedagogických studií, místopředsedy se stali Andrea Hoffmannová a Jan Gregar z Ústavu cizích jazyků.

„Děkuji za projevenou důvěru. Akademický senát bude i v novém složení dobrým partnerem vedení fakulty, garantuji, že budeme pracovat jako tým,“ řekl staronový předseda Jan Michalík. Ve své řeči rekapituloval hlavní zásady důležité pro jednání senátu, obsažené v Jednacím řádu AS PdF UP. Zároveň senátory požádal, aby se s touto normou detailně seznámili.

Prvním místopředsedou nově zvoleného senátu se stala Andrea Hoffmannová, druhý místopředseda Jan Gregar, který získal dvacet hlasů senátu, bude zastupovat v novém funkčním období studentskou kurii. Děkan fakulty Čestmír Serafin zvoleným funkcionářům senátu blahopřál a zároveň deklaroval vůli se senátem aktivně spolupracovat.

Během prvního jednání se senátoři věnovali také komisím senátu i hodnocení kvality výuky na pedagogické fakultě.