Mezinárodní Open Mic Event

Finlay Porter.
Foto: archiv katedry anglistiky a amerikanistiky FF UP
Pondělí 16. květen 2022, 14:44

Finlay Porter, výměnný student programu Erasmus z Univesity of East Anglia (UEA) v Norwichi ve Velké Británii, která je rovněž jedním z členů univerzitní aliance Aurora, uspořádal 5. května v olomoucké hospodě Zkouška skutečně mezinárodní akci Open Mic.

Finlay je studentem tvůrčího psaní a momentálně absolvuje semestr na katedře anglistiky a amerikanistiky na Filozofické fakultě UP. Kromě studia literatury a lingvistiky velkoryse věnoval svůj čas a odborné znalosti organizaci workshopu psaní pro místní i zahraniční studenty. Uskutečnil se v univerzitní knihovně.

Kreativní snažení vyvrcholilo událostí Open Mic. Moderátorem akce byl právě Finlay Porter, jenž rovněž prezentoval několik vlastních básní. Účinkující z řad studentů prezentovali jak vlastní tvorbu (v nejrůznějších jazycích, nejčastěji však zaznívala angličtina), tak již publikované autory. Předčítání bylo proložené několika hudebními vystoupeními. Z řad pedagogů katedry anglistiky se k účinkujícím přidal i David Livingstone, který rovněž vypomohl s organizací.

Jménem Univerzity Palackého a katedry anglistiky bych rád poděkoval všem studentům, a to zejména Finlayovi, za jejich účast. Zároveň pevně doufám, že tato úspěšná spolupráce mezi UPOL a UEA bude pod záštitou programu Aurora pokračovat i v budoucnu.

David Livingstone, katedra anglistiky a amerikanistiky FF UP

Dále účinkovali: Matěj Fonš, Jolana Šnajdrová, Sandra Polzerová (UPOL), Ryan Aquilina (Malta), Zacharie Besbis (Francie), Joseph Aziz (Irák), Dino Kapic (Bosna), Fatima Jara (Španělsko), Maria Antonio (Kypr), Dylan Corcoran (Irsko), Martina Cimino (Itálie), Gabriela Robledo (Kolumbie), Marta Umaia Gomez (Španělsko).