Na katedře informatiky vznikla průmyslová rada, za sebou má první jednání

Foto: Freeimages
Čtvrtek 21. březen 2019, 14:00 – Text: Šárka Chovancová

Posílit spolupráci mezi přírodovědeckou fakultou jako institucí vzdělávající informatiky a IT firmami a dalšími institucemi z našeho regionu je cílem Průmyslové rady pro oblast vzdělávání informatika. Ustavena byla při katedře informatiky.

Prvního zasedání se kromě členů rady účastnil i děkan fakulty a členové a studenti katedry informatiky. „Rada je koncipována jako poradní orgán vedoucího katedry informatiky a měla by přispět k široké interakci mezi vzdělávací institucí na jedné straně a představiteli zaměstnavatelů našich studentů v našem regionu na straně druhé," uvedl Radim Bělohlávek, vedoucí katedry informatiky.

Na svém prvním zasedání průmyslová rada projednala konkrétní formy spolupráce při realizaci studijních programů. Diskutovalo se například o stážích ve firmách, dalších možnostech spolupráce ve výzkumu či stipendiích pro nejlepší studenty.

„Hovořili jsme také o transformaci studijních programů. Chtěli bychom studentům nabídnout širší studijní příležitosti. V navazujících magisterských programech chceme například zavést čtyři nové specializace včetně umělé inteligence, o kterou se zdá bude velký zájem," doplnil Radim Bělohlávek.

Průmyslová rada se bude scházet jednou ročně nebo podle potřeby. Interními členy rady jsou vedoucí katedry informatiky a další odborníci z řad pracovníků UP. Externími členy rady jsou pak zástupci firem, orgánů veřejné správy, případně dalších institucí působících v oblasti informatiky a IT. „Potěšilo mě, že vznik průmyslové rady se setkal s příznivými ohlasy všech zúčastněných. Hlavně ochota podílet se na budování silného vzdělávacího programu v informatice v regionu," dodal vedoucí katedry informatiky.