Nextbike pokořil hranici 5 mil. výpůjček, v červnu hodlá najezdit 3 000 000 minut

Zdroj: Nextbike
Pondělí 13. červen 2022, 11:24 – Text: (red)

Historicky největší česká výzva do pohybu na sdílených kolech je tady! Nextbike odstartoval 1. června velkou červnovou nextbike výzvu, během které se pokusí společně se svými uživateli najezdit 3 000 000 minut na sdílených kolech. Společně tak hodlají ulevit ovzduší ve městech, veřejnému prostoru a také svému zdraví. Do skalních výkonů motivuje soutěžící atraktivními cenami, kterým symbolicky vévodí víkend v mecce udržitelné mobility Kodani.

Nextbike provozuje bikesharing už ve 25 českých městech s flotilou přes 5000 sdílených kol/ekol. Od roku 2019 se na jejich kolech uskutečnilo více než 5 mil. výpůjček. Rostoucí obliba služby v roce 2022 mimo jiné vlivem vzrůstajícího ohledu na udržitelný rozvoj měst, snižování dopadů klimatické změny, zdravý životní styl a vzrůst cen pohonných hmot prudce stoupá. Podle dostupných dat proto ve výzvě nastavili časové milníky, které by měli nextbikeři během června hravě pokořit.

Podmínka účasti ve výzvě je aktivní účet u nextbike a registrace na www.nextbikevyzva.cz. Průběh se skládá z pěti časových bloků, kdy vždy po překročení jednoho z nich dochází k slosování o cenu. Začíná se na hranici 500 000 ujetých minut a jakmile ji nextbikeři společnými silami pokoří, proběhne slosování o poukaz do Footshopu v hodnotě 5000. Čím víc výpůjček jedinec od začátku června uskuteční, tím vícekrát se jeho jméno promítne v osudí a stoupne pravděpodobnost výhry.

Chronologicky budou po voucheru do Footshopu následovat ceny: Apple Watch, víkend pro dva s polopenzí a wellness v penzionu Kolovna, víkend pro dva v Amsterdamu s cestou a ubytováním a nakonec i víkend pro dva s cestou a ubytováním v Kodani.

Udržitelná mobilita je jedním z cílů, na které se zaměřuje Udržitelná univerzita. Díky spolupráci UP a společnosti Nextbike se proto studentům a zaměstnancům nabízí možnost využívat sdílená kola za výhodnějších podmínek. Bližší informace v tomto článku