Novým generálním partnerem Nadačního fondu UP je Komerční banka

David Formánek, člen představenstva, vrchní ředitel Corporate and Investment Banking (CIB):
Foto: archiv DF
pondělí 11. květen 2020, 7:30 – Text: Ivana Pustějovská

Nadační fond UP získal nového generálního partnera. Po České spořitelně, která byla historicky prvním velkým donátorem, se rozhodl nyní aktivity talentovaných mladých vědců a umělců podpořit další významný peněžní ústav – Komerční banka.

„Jsem velice rád, že se našemu Nadačnímu fondu UP podařilo získat nového generálního partnera. Vedení Komerční banky bylo nadšeno filozofií fondu a ztotožňuje se s jeho hlavním cílem – podporou inovativního mezinárodního výzkumu juniorních vědců. NF UP a Komerční banka se shodují na tom, že uzavřené partnerství je ve prospěch veřejného zájmu. Chtěl bych vyjádřit současně vděčnost České spořitelně, že umožnila rozjezd NF UP a celých pět let byla jeho spolehlivým partnerem,“ uvedl rektor UP Jaroslav Miller.

Důvody, proč se rozhodla Komerční banka spolupracovat s NF UP, vysvětluje v rozhovoru David Formánek, člen představenstva, vrchní ředitel Corporate and Investment Banking (CIB).

Čeho chce Komerční banka dosáhnout partnerstvím s Nadačním fondem UP?

Komerční banka chce společně s Nadačním fondem UP pomáhat naplňovat poslání univerzity a podporovat potenciál talentovaných mladých vědců, kteří své vědecké projekty uvádějí do praxe a přispívají tak nejen k popularizaci vědy, ale i k rozvoji společnosti. Snahou Komerční banky je tedy kromě její základní role v makroekonomickém prostředí také společenská zodpovědnost, kterou bychom rádi partnerstvím s Nadačním fondem UP naplnili v praxi.

Co se vám na Nadačním fondu UP nejvíce líbí?

Je mi velmi sympatické, že díky Nadačnímu fondu UP získávají mladí nadaní vědci kromě finanční podpory především jedinečnou příležitost pracovat v mezinárodních týmech, kde si mohou vyzkoušet své znalosti a zároveň reprezentovat svou univerzitu ve světě. Získané zkušenosti pak mohou dále využít ve své kariéře a posouvat tak hranice oboru, který je baví. Nadační fond UP realizuje své cíle, podle mého názoru, velmi unikátní, ale také velmi logickou cestou, která představuje ve výsledku velký přínos pro vědu a výzkum.

Co Nadačnímu fondu UP přejete?

Fondu přeji, ať se mu i v dalších letech daří naplňovat jeho motto „Palacký dává příležitost“. Přeji mu hodně mladých nadaných studentů, kterým se bude dařit přibližovat akademický svět realitě a kteří budou mít dost nadšení a motivace přinášet aktuální a nosná témata. Fandím mladým lidem a věřím, že naším partnerstvím s fondem dokážeme pozitivně ovlivnit rozvoj společnosti, která právě v tuto nelehkou dobu hledá odpovědi na principiální společenské otázky.

Zpět