Olomouc ovládne příští týden na dva dny náš majáles

Olomouc bude zase patřit majálesu. Tak jsme se například bavili v roce 2019.
Foto: Anna Bartolotti
Pátek 20. květen 2022, 7:00 – Text: Ivana Pustějovská

Olomouc zažije příští týden korunovaci královského páru. Na balkon olomoucké radnice vystoupají tanečníci Kristýna Coufalová a Jan Tománek, aby se nechali korunovat, a stali se tak královnou a králem 10. olomouckého majálesu, který 24. a 25. května pořádá Univerzita Palackého.

Zábavný, poučný, ale také udržitelný, takový bude letošní majáles. Vedle dvoudenního programu, který láká na koncerty, divadelní představení, výstavy nebo vystoupení kejklířů, nabízí i prostor k prezentaci několika desítek neziskových organizací a studentských spolků.

Majáles startuje v úterý programem na parkánu Uměleckého centra UP, kde budou mj. projekce filmů a hudební vystoupení, večer bude patřit koncertům v Jazz Tibet Clubu a v šapitó na parkánu Konviktu.

Stěžejním majálesovým dnem bude středa. Ve 12:40 vyrazí ze Zbrojnice UP majálesový průvod v čele se zástupci města a univerzity, hudebníky, kejklíři a studenty v maskách. Projdou společně historické centrum až k radnici, kde ve 13 hodin vzdají hold nové královně a králi. „Pevně věříme, že si majáles po třech letech užijí nejenom studenti a zaměstnanci univerzity, ale celá Olomouc,“ dodává tiskový mluvčí univerzity Egon Havrlant.

Hlavní program se odpoledne a večer odehraje v divadelním stanu na parkánu Uměleckého centra UP, kde čeká na příchozí například soutěž ve slam poetry nebo literární čtení, a také na nádvoří Zbrojnice a přilehlém Biskupském náměstí. Tam představí své aktivity studentské a neziskové organizace. Podium na Zbrojnici i stage na parkánu Konviktu bude až do noci patřit muzikantům všech žánrů, vystřídají se například Michal Horák, zpěvačka Annabelle, kapely Circus Brothers a N.O.H.A., duo Malalata nebo Ventolin & Myslivec DJ set.

Podrobnější informace a kompletní program dvoudenních oslav najdete na webu www.olomouckymajales.cz nebo na facebookové stránce Olomoucký majáles UP.