PdF bude spolupracovat s Neijiang Normal University

Čínská delegace z Neijiang Normal University si prohlédla také Centrum prevence rizikové virtuální komunikace.
Foto: archiv PdF UP
čtvrtek 22. listopad 2018, 11:07 – Text: Milada Hronová

Huang Hui, prorektor Neijiang Normal University v čínské provincii Sichuan a Jaroslav Miller, rektor Univerzity Palackého podepsali Memorandum o spolupráci. Čínská Neijiang Normal University má zájem především o studijní programy pedagogické fakulty.  

Podepsané memorandum je začátkem spolupráce mezi oběma univerzitami. Podle Jany Kvintové, proděkanky pro zahraniční vztahy pedagogické fakulty, půjde na základě této dohody především o výměnu studentů a akademických pracovníků této fakulty.

„Čínská delegace se zajímala především o pedagogiku, primární pedagogiku, speciální pedagogiku a matematiku ve vzdělávání. Neijiang Normal University má zájem o všechny naše úrovně vysokoškolského vzdělávání, tedy bakalářské, magisterské i doktorské,“ uvedla. Dodala, že univerzitní delegaci zaujala i nabídka letních škol, které pedagogická fakulta pořádá od roku 2015. Jejich obsah se věnuje průřezovým studijním tématům, jakými jsou například expresivní terapie, hudební kultura s důrazem na vzdělávací aspekty, výtvarná tvorba se zaměřením na vzdělávání a podobně.

Během návštěvy si čínští akademici prohlédli mimo jiné Centrum podpory studentů se specifickými potřebami a Centrum prevence rizikové virtuální komunikace na pedagogické fakultě, které jim představil jeho vedoucí Kamil Kopecký.

Pedagogická fakulta věnuje internacionalizaci velkou pozornost. Za posledních pět let významně navýšila počet zahraničních partnerů i počet bilaterálních smluv a plynule zvyšuje studentské i akademické mobility.