Pedagogická fakulta má nové bakaláře i magistry

Pedagogická fakulta ve víru promocí.
Fotogalerie: Milada Hronová
Úterý 27. červen 2017, 11:43 – Text: Milada Hronová

Téměř sedm set studentů pedagogické fakulty ukončilo svá studia státní závěrečnou zkouškou. Během tohoto týdne převezmou vysokoškolské diplomy.

Aula pedagogické fakulty je tento týden plná slavnostních promočních aktů. Už včera v ní převzalo své diplomy téměř 160 absolventů bakalářského studia. Do pátku složí akademický absolventský slib, který stvrdí přiložením pravé ruky na insignii fakulty další, stovky bakalářů a magistrů.

„Jsem přesvědčen, že profese pedagoga patří i dnes mezi nejvznešenější a společensky nejpotřebnější povolání. Trvale platí moudrá slova, že vzdělávat a vychovávat je největší a nejtěžší úkol, který může člověk dostat,“ řekl proděkan fakulty Milan Klement k jedné z prvních promočních skupin. Všem zúčastněným popřál mnoho vytrvalosti, zdraví, štěstí a sil v pracovním i osobním životě.

Spokojenost se svým studijním výsledkem potvrdila například Eva Petrová ze Štramberka, která ukončila v prezenčním studiu bakalářskou Speciální pedagogiku – dramaterapii. Jako jedna z mála v rukou držela červenou složku, která symbolizovala výborný prospěch a zároveň avizovala i její potřebu dalšího studia. „Třetí, závěrečný ročník studia byl hodně náročný, ale do práce se zatím nechystám. Ve studiu budu pokračovat v navazujícím magisterském programu a ráda bych začala studovat i psychologii na filozofické fakultě. Tyto dva obory se pokusím jednou v praxi propojit,“ řekla sympatická bakalářka.

Náročnost studia potvrdila za všechny absolventy také její spolužačka Nikol Tajzlerová, když v děkovné řeči vzpomněla na první úspěchy i neúspěchy u zkoušek. „Každá další nová zkušenost, problém, práce a poznatek nás však dávaly více a více dohromady. Společně jsme se pak pokusili o ten zvláštní a vzrušující pocit, když se člověk ocitne před třídou plnou očí, které bedlivě sledují každý váš pohyb a každé slovo,“ popsala Nikol Tajzlerová. Před akademiky i shromážděnými rodinami pak zdůraznila, že promoční den je jedním z nejslavnostnějších okamžiků v jejich životě.