Pedagogická fakulta připravuje Den pro své absolventy

Repro: Žurnál UP
Čtvrtek 14. září 2017, 13:09 – Text: Milada Hronová

Besedy, komentované prohlídky, koncert, výstavu, různě zaměřené workshopy i přednášku o spolupráci s aplikační sférou nabídne už tuto sobotu svým absolventům Pedagogická fakulta Univerzity Palackého. Během Dne pro absolventy bude promována i téměř osmdesátka těch, kteří svá studia ukončili před pětadvaceti lety.

„Smyslem akce je potkat se nejen se svými spolužáky a vyučujícími a zavzpomínat na studentská léta, ale i možnost vytvořit nové vazby, které mohou obohatit naše absolventy navzájem i fakultu samu,“ řekl Čestmír Serafín, děkan Pedagogické fakulty Univerzity Palackého.

Do připravovaného programu se zapojí téměř všechny katedry a ústavy fakulty. Každé pracoviště má připravený program, jehož prostřednictvím představí příchozím absolventům svou současnost.

„Předpokládáme, že se naši absolventi přemístí po promoci do míst, kde studovali. Na katedře výtvarné výchovy si budou moci vyměnit názory při výstavě diplomových prací, katedra hudební výchovy nabídne koncert. V Ústavu pedagogiky budeme diskutovat u kulatého stolu o inovativních metodách výuky i o aktuálních trendech a požadavcích praxe,“ uvedla Alena Opletalová, proděkanka pro celoživotní vzdělávání. Podle ní se pedagogická fakulta chystá během dne představit i svou spolupráci s nadacemi, institucemi veřejného sektoru a  firmami. Absolventům nabídne i komentovanou prohlídku včetně nedávno vzniklého vědecko-výzkumného areálu.

„Účastníci akce však nebudou jen absolventi po 25 letech, ale i jejich vyučující. Pozvali jsme totiž také čtyřicet pedagogů, kteří na našich pracovištích učili v roce 1992.  Někteří z nich na katedrách a v ústavech působí i dnes,“ doplnila proděkanka fakulty.

Den pro absolventy začne 16. září v 10 hodin v nové aule fakulty. Se svou zdravicí se v úvodu výjimečného setkání připojí nejen děkan fakulty Čestmír Serafín a rektor UP Jaroslav Miller, ale i primátor statutárního města Olomouce Antonín Staněk. V 11 hodin pak začne první část stříbrné promoce, při níž budou promováni i někteří současní pedagogové fakulty. Od 13 hodin budou promováni další řady absolventů.

Stříbrné promoce se na pedagogické fakultě uskuteční podruhé, loni zorganizovala fakulta poprvé i promoce zlaté.