Škola pro porodní asistentky zaujala studentky z Belgie či Estonska

Foto: David Kresta
Pátek 16. září 2022, 14:30 – Text: David Kresta

Ultrazvukové vyšetření v těhotenství, různé techniky šití operačních ran a simulaci porodních komplikací – to vše si mohly v tomto týdnu vyzkoušet účastnice mezinárodní školy pro porodní asistentky. Třetí ročník původně zimní akce byl kvůli covidu-19 přesunutý na zářijový termín. Školy, kterou pořádal Ústav porodní asistence FZV UP, se zúčastnila dvacítka studentek z Belgie, Estonska a Slovenska.

„Letošní ročník se opravdu vydařil. Myslím si, že všichni byli spokojení a odnesli si spoustu nových poznatků, zážitků a také navázali nová přátelství. Jedním z hlavních cílů této akce je výměna zkušeností mezi jednotlivými zeměmi. Studentky se v rámci workshopů měly možnost seznámit s využitím a technikami fyzioterapie během těhotenství, porodu a po porodu, ultrazvukového vyšetření a komplikacemi, které mohou nastat v průběhu porodu, ať už se jedná o dystokii ramének, poporodní krvácení nebo resuscitaci novorozence,“ popsala přednostka ústavu Kateřina Janoušková.

Mezi účastníky školy byli také vyučující z partnerských univerzit, se kterými fakulta spolupracuje v rámci programu Erasmus. Po letošní dobré zkušenosti se příští, čtvrtý ročník zřejmě opět uskuteční v zářijovém termínu a původně zimní škola tak změní název na letní.