Studenti i pedagogové oslaví Světový den sociální práce. Zvou i širší veřejnost

Repro: Žurnál UP
Sobota 17. březen 2018, 13:00 – Text: Velena Mazochová

Katedra křesťanské sociální práce cyrilometodějské teologické fakulty a CARITAS – Vyšší odborná škola sociální Olomouc se 20. března připojí k oslavám letošního Světového dne sociální práce. Celodenní program plný zajímavých informací, zkušeností a podnětů je otevřený studentům i širší veřejnosti.

Světový den vnímají organizátoři především jako příležitost připomenout smysl sociální práce jako významné a plnohodnotné profese a ozřejmit její celospolečenský význam. Letos se zájemci mohou těšit na přednášky, besedy nebo praktické workshopy.

Dopolední blok v prostorách VOŠs CARITAS bude určen studentům sociální práce. „Jeho téma zní: Identita sociálního pracovníka, aneb jsem hrdý na to, že jsem sociálním pracovníkem. Má být inspirací od absolventů CARITAS, kteří se na chvíli stanou živou knihou a podělí se o své vnímání identity sociálního pracovníka,“ uvedla jedna ze studentských organizátorek Daniela Šnejdarová.

Od 14 hodin je do auly CARITAS – VOŠs kromě studentů zvána také veřejnost, zejména rodinní příslušníci pečující o člena rodiny nebo pracovníci pomáhajících profesí. Zájemci budou mít možnost dozvědět se, jaké služby poskytuje olomoucký mobilní hospic Nejste sami, seznámit se s projektem Charity Zábřeh Podpora pečujících nebo se zúčastnit workshopů katedry křesťanské sociální práce CMTF.

„Návštěvníci si mohou vyzkoušet přesuny klienta z lůžka a polohování, které využijí v péči o svého blízkého. Další workshop jim nabídne několik tipů, jak člena rodiny aktivizovat. Během odpoledního bloku bude možné také zhlédnout výstavu biblických postaviček autorky Marie Klaškové, doplněné biblickým textem, vztahujícím se k tématu.,“ doplnila studentka Anežka Troppová.

Světový den sociální práce byl poprvé vyhlášen v roce 1983 Mezinárodní federací sociálních pracovníků (IFSW). Každoročně se slaví vždy třetí úterý v měsíci březnu.