TechCamp aneb Příměstský tábor pro pilné včelky

Fotogalerie: CCV PdF UP
Pondělí 25. červenec 2022, 8:59 – Text: CCV PdF UP

Na Pedagogické fakultě UP se uskutečnil týdenní příměstský tábor s názvem TechCamp – pilní jako včelky. Dětským účastníkům nabídl práci se dřevem, kovem, papírem i textilem.

Pod vedením zkušených lektorů i studentů katedry technické a informační výchovy PdF UP si účastníci tábora vyrobili svítící včelku pomocí diody, včelí úl ze zápalek, dřevěnou klíčenku ve tvaru včelí plástve a svíčky. Sladkou odměnou jim nakonec byly i vlastnoručně upečené medové perníčky.

V týdnu plném aktivit nechyběla také návštěva nadšeného včelaře Jiřího Dostála, vedoucího katedry technické a informační výchovy PdF UP, který o včelách přednášel. Živé včelky dokonce přinesl s sebou a ochutnávku medu nabídl přímo z plástve.

Uprostřed týdne čekalo na děti osvěžující překvapení v nedalekém Rozáriu, a to v podobě vychlazeného melounu. V závěru týdne navštívili Pevnost poznání s programem Cukrová duha.  Celý týden byl zkrátka medově sladký.

Tábor zorganizovalo Centrum celoživotního vzdělávání za podpory Pedagogické fakulty Univerzity Palackého.

Moc děkujeme všem účastníkům i lektorům z katedry technické a informační výchovy PdF UP.