Umělecké centrum patří mezi oblíbená svatební místa

Na snímku manželé Králíkovi, absolventi Lékařské a Přírodovědecké fakulty UP. Ve fotogalerii pak i manželé Melicharovi, absolventi a zaměstnanci Filozofické fakulty UP.
Foto: Viktor Čáp a Lukáš Kaleta
Pondělí 26. říjen 2020, 8:00 – Text: Milada Křížková Hronová

Rok od roku roste počet snoubenců, kteří chtějí mít svatbu v prostorách bývalého jezuitského konviktu. Letos si své ano řeklo v Uměleckém centru Univerzity Palackého už šestnáct párů. Velká část z nich je absolventy některé z jejích fakult.

„V červnu tady slavil svatbu pár, který se před několika lety seznámil na after party na festivalu AFO, a v srpnu zase dva absolventské páry, které se potkaly na filozofické fakultě a prostory znají z dob studia,“ řekla Adéla Hazuchová, manažerka UC UP. Doplnila, že v místech dřívějšího jezuitského konviktu se berou někdejší studenti všech fakult. Není to tak dávno, kdy zaznamenala svatby absolventů lékařské, přírodovědecké i právnické fakulty.

„Na příští rok už máme předjednanou i svatbu absolventů, kteří studovali na Univerzitě Palackého ještě předtím, než byl jezuitský konvikt opravený, a Kapli Božího Těla znají z akce Noc kostelů,” dodala.

Zájem o to mít svatbu na univerzitní půdě roste a není výjimkou, že si ji zde domlouvají i ti, kteří žijí mimo Olomouc. Z deseti párů, které si letos v Uměleckém centru UP řekli ano, byl vždy aspoň jeden z dvojice absolventem UP. „Svatbu na klidném místě v centru Olomouce s dostatkem soukromí, vzdušnými prostory a neopakovatelnou atmosférou, přesně takovou je možné vystrojit v Uměleckém centru UP,“ uvedla manažerka UC UP.

Prostory bývalého jezuitského konviktu podle ní snoubence lákají i proto, že jsou velmi variabilní a umožňují uspořádat svatbu podle vlastních představ. Mezi oblíbené varianty patří svatební obřad na parkánu nebo v odsvěcené Kapli Božího Těla.

„Zvolí-li snoubenci Umělecké centrum UP také pro svou svatební hostinu, nabízí se jim k pronájmu venkovní prostory parkánu nebo nádvoří a prostory Bistra & Baru Konvikt, kde jim zajistí catering. Jako takzvané mokré varianty pro případ nepříznivého počasí je možné využít i Atrium nebo již zmiňovanou Kapli Božího Těla. Absolventi UP mají na nájmu slevu,“ dodala Adéla Hazuchová.

I když počet svateb přibývá, každá je podle manažerky UC UP jiná. „Konviktní prostory se totiž jen tak neokoukají. Často se stane, že mi při prvotním kontaktu zájemce o svatební pronájem řekne, že v Uměleckém centru UP zažil svatbu svého kamaráda a že se mu moc líbila. Na příští rok se nám kalendář termínů svateb už docela plní a velmi nás těší, že se zde bude vdávat či ženit opět hodně našich absolventů,“ doplnila Adéla Hazuchová.