V Centru jazykového vzdělávání se konala studentská vědecká konference v německém jazyce

Účastníci studentské vědecké konference.
Foto: CJV
Úterý 22. květen 2018, 14:00

Dne 21. května se v  Centru jazykového vzdělávání konala v pořadí již 4. studentská vědecká konference v německém jazyce. Cílem konference bylo poskytnout studentům FF UP v bakalářských, magisterských a doktorských studijních programech možnost zúčastnit se aktivně či pasivně odborné konference a prezentovat výsledky své badatelské práce v cizím jazyce.

Konference se aktivně  zúčastnilo celkem  šest studentů doktorského studia a jeden student magisterského studia. Příspěvky byly z hlediska témat a zastoupených oborů rozmanité:

Václav Adamec (České dějiny): „Die Kartei des Linksreferates der Brünner Gestapo“,

Tereza Hemzová (Románské literatury): „Jüdische Identität in Romanen gegenwärtiger französischer Autorinnen“,

Jana Kadlecová (Kulturní antropologie): „Technologisierung des menschlichen Körpers: Körperpolitik der tschechischen Body Hacker“,

Tereza Randýsková (České dějiny): „Pferdezucht des Adels in der frühen Neuzeit“,

Jaroslava Suchá (Pedagogická psychologie): „Exzessives Computerspielverhalten bei Adoleszenten“,

Jan Thümmel  (Filozofie): „Begriff des Todes in Rosenzweigs Stern der Erlösung“,

Petra Závorková (Sociologie): „Evangelische Gemeinde in Hradiště – eine Ausnahme, eine Außergewöhnlichkeit“.

Po každém z výše uvedených příspěvků  následovala bohatá diskuze, o kterou se postarali ostatní prezentující a zejména pasivní účastníci konference, jejichž povinností bylo připravit si ke každému prezentovanému příspěvku relevantní dotazy.

Na závěr konference zvolili sami účastníci nejlepší příspěvek. Vítězkou se stala Mgr. Tereza Hemzová z katedry romanistiky FF UP, která za svůj výkon obdržela stipendium ředitele Centra jazykového vzdělávání a které tímto ještě jednou upřímně blahopřejeme.

Všem účastníkům konference děkujeme za účast a aktivní přístup a budeme se těšit na viděnou opět v příštím akademickém roce na dalším ročníku studentské konference.

Jiří Nový, Alena Rošková CJV FF UP