Blíží se České akademické hry, reprezentujte Univerzitu Palackého

Ilustrační foto: Martin Višňa
Friday 12 May 2017, 8:00 – Text: Martin Višňa

Sportoviště Českého vysokého učení technického a České zemědělské univerzity v Praze budou ve dnech 18. až 23. června hostit 16. ročník Českých akademických her. Vysokoškoláci na nich poměří síly ve 24 individuálních i kolektivních disciplínách. Do bojů o medaile se zapojí i sportovci z Univerzity Palackého.

Soutěžit se bude mimo jiné v lukostřelbě, volejbalu, házené, futsalu, orientačním běhu nebo squashi, chybět nebudou ani závody v atletice či plavání. „Her se mohou zúčastnit studenti, kteří se prokážou platným výkazem o studiu, tedy například indexem či ISIC kartou, nebo řádně ukončili studia v letošním kalendářním roce. Zúčastnit se naopak nemůže student, který má v době konání her přerušené studium,“ připomněl koordinátor univerzitní sportovní reprezentace Vítězslav Prukner z fakulty tělesné kultury.

Zájemci o reprezentaci Univerzity Palackého na hrách se mohou přihlašovat až do 9. června prostřednictvím garantů jednotlivých sportů, jejichž přehled spolu s dalšími informacemi je dostupný ZDE. Obecné informace, harmonogram a propozice všech sportů jsou pak k mání na webu her.

Vloni České akademické hry hostila Univerzita Pardubice, zúčastnilo se jich přes 1500 sportovců ze tří desítek českých vysokých škol. Univerzita Palackého v celkovém pořadí škol obsadila čtvrté místo za Univerzitou Karlovou, Masarykovou univerzitou a ČVUT. Olomoučtí studenti vybojovali 39 medailí, z toho 19 zlatých, bodovali zejména v atletice a plavání. 

Back