Filozofická fakulta nabízí zaměstnancům i studentům univerzity starší nábytek

Grafika: Vojtěch Duda
Monday 14 June 2021, 14:00 – Text: Milada Křížková Hronová

Zajímavou možnost, jak získat levně použitý nábytek, mají nyní zaměstnanci i studenti Univerzity Palackého. Ve skladu UP v Neředíně a ve sklepních prostorách na třídě Svobody 26 se ve čtvrtek 17. června uskuteční jeho prodej. Vybrané kusy nábytku nabízí filozofická fakulta. 

Po rekonstrukci objektů zůstaly FF UP stoly, skříně, židle či například kontejnery. Novým prostorovým dispozicím často neodpovídají, proto je filozofická fakulta využila pouze částečně. Nyní je jakýkoliv zájemce z Univerzity Palackého může získat za cenu v rozmezí 10–50 korun za kus.

„Nábytek jsme nevyřazovali průběžně, i když jsme kompletně rekonstruovali více budov, protože jsme potřebovali jeho rezervu pro případ, že bychom nezískali finanční zdroje na vybavení odpovídající novým prostorovým dispozicím a technice. Část jsme využili na vybavení objektu na třídě Svobody 26, pro další kusy pořádáme burzu. Náklady na jejich skladování a stěhování už nést nechceme, protože by převýšily hodnotu. Potřebujeme i vyklidit využívaný sklad UP v Neředíně, protože i ten se bude rekonstruovat,“ uvedla Jiřina Menšíková, tajemnice FF UP. Dodala, že uvedený nábytek již dříve fakulta nabídla i sesterským fakultám univerzity. S nabídkou se obrátila také na charitu i nábytkovou banku.

Prodej se uskuteční v uvedených prostorách a po zaplacení v hotovosti je nutné si zakoupené kusy okamžitě odvézt.

První zkušenosti z fakultního prodeje, který se uskutečnil 11. června, jsou velmi dobré. „Sbíráme pozitivní reakce. Snad největší zájem byl o nástěnky a tabule pro domácnosti. Věřím, že se i celouniverzitní prodej setká s obdobnou reakcí,“ dodala tajemnice fakulty.

Back