Nenechte si zítra ujít Běh s klokanem

Foto: Archiv PřF
Friday 10 September 2021, 11:00 – Text: Šárka Chovancová

Běhání nemusí být jen tvrdá dřina, ale i zábava a relax. Důkazem toho je už šestnáctý ročník krosového běhu pro děti i dospělé Běh s klokanem, který se uskuteční tuto sobotu. Společensko-sportovní akci pořádá přírodovědecká a pedagogická fakulta za podpory Statutárního města Olomouc, Olomouckého kraje a olomoucké pobočky Jednoty českých matematiků a fyziků.

„Pohyb a běhání nemá být povinností, ale zábavou. My se o to snažíme už od roku 2006, kdy se před přírodovědeckou fakultou konal historicky první ročník. Jedná se o společensko-sportovní akci, při níž si mohou děti i rodiče společně užít zábavu a sport,“ uvedl Josef Molnár, který patří mezi zakladatele této sportovní akce.

Letošní ročník odstartuje v 10:00 u Mlýnského potoka v Olomouci-Hejčíně běh dětí, pro které organizátoři připravili trasy od 60 do 1500 metrů. „Dospělí mohou prověřit své síly na tratích dlouhých tři, sedm a devět kilometrů. Prezentace závodníků a start závodů bude probíhat v hospodě U Travise,“ doplnil Josef Molnár.

Běh s Klokanem je součástí Běžeckého poháru dětí a mládeže Olomouckého kraje a Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje. Součástí je také doprovodný program, děti si mohou vyzkoušet skládání hlavolamů či skákání v pytli, dospělým účastníkům zahraje hudební sdružení KAPELA 3+n.

Back