Studenti zvou na panelovou diskuzi: Mladý člověk v politice

Beseda se uskuteční v aule filozofické fakulty.
Ilustrační foto: Archiv Žurnálu UP
sunday 14. october 2018, 8:00 – Text: Velena Mazochová

Jak se začne mladý člověk občansky podílet na věcech veřejných? Co se mu staví do cesty a co ho naopak posunuje vpřed? Jaká je konkrétní zkušenost mladého politika? Na tyto a další otázky budou odpovídat hosté panelové diskuze, kterou pod názvem Mladý člověk v politice připravilo Vysokoškolské katolické hnutí (VKH) Olomouc ve spolupráci s místní pobočkou Moravsko-křesťanské akademie. Akademickou i širší veřejnost zvou na 17. října do auly filozofické fakulty.

Pozvání k besedě přijali redaktorka týdeníku Respekt Silvie Lauder, středoškolský student a občanský aktivista Jakub Čech a exministr zemědělství a poslanec Parlamentu ČR za KDU-ČSL Marián Jurečka. „Při oslovování a sestavování seznamu hostů pro nás bylo především důležité mít mezi hosty alespoň jednoho mladého politika nebo člověka, který se o politiku od brzkého věku zajímal i osobnosti, které by dokázaly popsat rizika i možnosti zapojení mladých lidí do politiky,“ uvedl jeden z hlavních organizátorů panelové diskuze, člen VKH a student 4. ročníku teologické fakulty Michal Štverák. 

Moderovaná debata, po níž budou mít účastníci z publika klást hostům dotazy, by podle něj měla přiblížit možnosti mladých lidí prosadit se v politice, jejich pozici na vrcholné politické úrovni i celospolečenský pohled na „politické nováčky“. Začátek je připraven na 17 hodin. 

Akci připravili členové VKH spolu s Moravsko-křesťanskou akademií Olomouc, s níž už několik let spolupracují. „Minulý rok jsme se dohodli spolupráci prohloubit a organizovat společně jednu nebo dvě větší akce ročně. Naší společnou snahou je hovořit o společensky důležitých tématech, sdružovat lidi dobré vůle a obecně podporovat růst společnosti ve všech jejích aspektech,“ doplnil Michal Štverák.

Informace jsou k dispozici také ZDE.