Dny na monoski přiblíží zimní sport lidí s postižením

Foto: archiv Centra APA
Pondělí 29. leden 2024, 10:00 – Text: Martin Višňa

Možnost vyzkoušet si jízdu na monoski či biski, speciálně upravených lyžích pro osoby se zdravotním postižením, a nahlédnout tak do světa sportu handicapovaných nabídne v šesti lyžařských areálech Centrum aplikovaných pohybových aktivit (APA) Fakulty tělesné kultury UP. Série Dny na monoski začíná již tuto neděli 4. února ve Ski areálu Kareš v Loučné nad Desnou.

Během února a března pak tým Centra APA společně s personálem spolupracujících sportovních škol chystá programy v Horském areálu Kraličák u Starého Města na Šumpersku, v Olešnici a Hlinsku na Vysočině, na Trojáku v Hostýnských vrších a v Hrubé Vodě u Olomouce. Jezdit se bude vždy od 10 do 16 hodin.

„Dny na monoski jsou určeny primárně pro osoby se zdravotním postižením, ale rádi přivítáme všechny zájemce, kteří by si chtěli jízdu na monoski nebo biski pod dohledem zkušených instruktorů vyzkoušet. Kromě samotného lyžování budou ve ski areálech připraveny i doprovodné hry a další aktivity,“ uvedl za organizátory Daniel Mikeška s tím, že programu je možné se zúčastnit zdarma a bez předchozí registrace.

Aktualizované informace k jednotlivým zastávkám můžete sledovat na Facebooku zde.

Seriál Dny na monoski umožňuje nahlédnout do světa zimních sportů pro handicapované, Centrum APA, které propojuje akademickou půdu katedry APA FTK UP s praxí, ho pořádá již od roku 2013.

Dny na monoski 2024:

4. února (ne) Ski areál Kareš, Loučná nad Desnou