Medaile pro profesora Nesnase

Foto: Martin Višňa
Úterý 14. červen 2022, 7:00 – Text: (vim)

Bronzovou medaili Za zásluhy o rozvoj Univerzity Palackého od rektora Martina Procházky obdržel Nasri Nesnas, profesor Florida Institute of Technology, který úzce spolupracuje s katedrou chemické biologie PřF UP. Aktuálním výsledkem této spolupráce je publikace v časopise ACS Agricultural and Food Chemistry. Medaili Nasri Nesnas převzal při své návštěvě Olomouce, kdy obohatil minisymposium Cytokinins in Neuroscience konané ve výzkumném areálu v Holici. „Díky spolupráci s profesorem Nesnasem jsme byli schopni realizovat celou řadu stáží studentů doktorského studijního programu. Považujeme za velmi klíčové rozvíjet spolupráci s mezinárodními pracovišti a vzájemná výměna studentů je bezpochyby nedílnou součástí internacionalizace našeho pracoviště v rámci UP. Do budoucí spolupráce se chystáme zapojit mnoho dalších kolegů z Lékařské fakulty UP,“ uvedla vedoucí katedry a prorektorka pro vědu a výzkum Lucie Plíhalová.