Studenti rozhodli, že nejlepší pedagožkou filozofické fakulty je Andrea Ryšavá

Andrea Ryšavá je podle studentů FF UP nejlepší pedagožka fakulty roku 2016.
Foto: Vojtěch Duda
Čtvrtek 20. duben 2017, 14:03 – Text: Milada Hronová

Soutěž O nejlepší pedagogický výkon za rok 2016 vyhrála Andrea Ryšavá z katedry anglistiky a amerikanistiky. Loňská vítězka Eva Klimentová z katedry sociologie, andragogiky a kulturní antropologie skončila na druhém místě, třetí příčku obsadila Eva Skříčková z Centra jazykového vzdělávání.

„Jsem velmi překvapená, protože učím gramatiku a ta moc oblíbená není. Ocenění vnímám tak, že svou práci asi dělám dobře. Je to pro mě velká motivace do dalších dnů,“ řekla Andrea Ryšavá. Radost z výsledku měla i Eva Klimentová z katedry sociologie, andragogiky a kulturní antropologie, která si cenu za pedagogický výkon převzala už potřetí. Eva Skříčková z Centra jazykového vzdělávání vnímá studentské hlasy jako zpětnou vazbu toho, že je o italštinu zájem.  „Ocenění je pro mě důkazem toho, že italština žije, že je potřebná pro řadu oborů,“ řekla.

Výsledky soutěže hodnotila čtyřčlenná komise. Obdržela 123 platných hlasů, v nichž se objevilo 65 jmen pedagogů filozofické fakulty. I letos děkan ocenil celkem 12 vyučujících, 10 vylosovaných studentů získalo upomínkové předměty.

Navrhovat svého oblíbeného vyučujícího mohli posluchači prezenční i kombinované formy studia od 13. února do 31. března. Nejlepší pedagogové FF UP si ceny převzali z rukou děkana fakulty Jiřího Lacha včera v Kapli Božího Těla UC UP.

Soutěž O nejlepší pedagogický výkon je určena všem pedagogickým pracovníkům fakulty včetně doktorandů. Vedle vědy a výzkumu má podpořit pedagogickou činnost. Na filozofické fakultě se uskutečnila již počtvrté.