Univerzita Palackého oslovila během online dne otevřených dveří tisíce zájemců o studium

Foto: Vojtěch Duda, Martin Višňa, Lukáš Ondrášek a repro ze streamů a videí
Sobota 4. prosinec 2021, 9:00 – Text: (red)

Notebooky a chytré telefony se v této nelehké době staly nezbytnými pomocníky těch, kteří se zajímají o studium na Univerzitě Palackého. Den otevřených dveří se totiž konal online. Rozcestník na připravený program www.univerzitnimesto.cz zaznamenal na dva tisíce dvě stě přístupů, na uchazečské stránky jednotlivých fakult zamířily téměř čtyři tisíce uchazečů o studium.

Fakulty si pro návštěvníky připravily živé streamy, videa a prezentace s informacemi o studijních programech, také rozhovory, chaty a online diskuze, v nichž se mohli potenciální studenti UP ptát na to, co je o studentském životě v Olomouci zajímá. Některá pracoviště nabídla také ukázkové hodiny nebo 3D prohlídky prostor.

„Příjemně mě překvapilo množství dotazů. Dokonce jsme vysílali déle než plánovaných devadesát minut. I když byli středoškoláci ochuzeni o osobní setkání, jsem přesvědčen, že online schůzka byla informačně hutná a možná i malinko bohatší než kontaktní den otevřených dveří. Zájemcům jsme navíc například nasdíleli řadu odkazů, videí i fotek nejnovějších prostor fakulty,“ uvedl například Maxim Tomoszek, proděkan právnické fakulty pro studijní záležitosti.

„Jsme rádi, že náš online program zaujal takové množství uchazečů. Snažili jsme se jim v této složité době nabídnout maximum informací o možnostech studia na Univerzitě Palackého. Online prezentace oborů patrně už zůstane trvalou součástí dnů otevřených dveří, věříme, že v budoucnu bude skvělým doplňkem k osobnímu setkávání s uchazeči o studium na našich fakultách,” řekl tiskový mluvčí UP Egon Havrlant s tím, že další den otevřených dveří se připravuje na sobotu 15. ledna 2022.

Tento termín a také další důležité informace ke studiu v Olomouci, odkazy na katalog studijních programů či elektronickou přihlášku najdou zájemci na www.univerzitnimesto.cz