Zvolte zástupce své fakulty do vrcholného orgánu UP!

Grafika: Michaela Cyprová
Středa 3. květen 2023, 12:00 – Text: Gabriela Sýkorová Dvorníková

Tři zástupce každé fakulty do „velkého“ Akademického senátu Univerzity Palackého v těchto dnech volí akademici a studenti všech osmi fakult UP. Vybrat jednoho studentského senátora a dva zástupce z řad akademiků do vrcholného řídicího orgánu univerzity mohou do čtvrtka 11. května do 12:00.

O post senátora či senátorky Univerzity Palackého se v právě probíhajících volbách uchází padesát devět adeptů a adeptek. Zvolených 24 z nich bude ve velkém celouniverzitním akademickém senátu působit od poloviny září 2023 do 15. května 2026.

Voliči mohou z uchazečů a uchazeček ze své fakulty vybrat nejvýše tři jména, dva akademiky a jednoho studenta. Volí se výhradně elektronicky prostřednictvím této aplikace.

Kdo a proč do Akademického senátu Univerzity Palackého na příští tři roky kandiduje za vaši fakultu, zjistíte na webech jednotlivých fakult:

Cyrilometodějská teologická fakulta UP - kandiduje 6 akademiků a 2 studenti

Lékařská fakulta UP - kandiduje 5 akademiků a 3 studenti