Hanácká kasárna ožijí hudbou pro Ukrajinu

Foto: Olomoucký kraj
Čtvrtek 23. červen 2022, 8:00 – Text: (red)

Navštívit unikátní místo, poslechnout si kvalitní hudbu a ještě k tomu přispět na dobrou věc? Přesně to umožní koncert, který Olomoucký kraj chystá v areálu Hanáckých kasáren v Olomouci, kde sídlí Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU). Výtěžek ze vstupného bude určen na pomoc uprchlíkům před válečným konfliktem pobývajícím v našem kraji. Vstupenky je možné koupit už nyní. Koncert podpořila i Univerzita Palackého, která je partnerem akce.

Olomoucký kraj koncert pořádá u příležitosti zahájení předsednictví České republiky v Radě EU. Výtěžek ze vstupného poputuje na pomoc uprchlíkům před válečným konfliktem na Ukrajině, kteří pobývají v našem kraji.

Na koncertě, který Moravská filharmonie Olomouc odehraje 4. července ve 20 hodin, zazní skladby Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany, Vítězslava Nováka nebo například Josefa Suka. Podle radního pro kulturu Jana Žůrka bude pro veřejnost velkým lákadlem především místo konání koncertu. „Uskuteční se na nádvoří Hanáckých kasáren, což je prostor, kam se veřejnost běžně nedostane, a myslím, že se tam ani v minulosti nic podobného nekonalo. Jsem zvědavý, jak toto místo funguje po akustické stránce,“ uvedl Jan Žůrek.

K dispozici je celkem 500 míst, vstupenky je možné už nyní koupit přes Ticketportal. Vstupné je 100 korun a volitelná je případná podpora uprchlíkům prostřednictvím přednastavených hodnot voucherů. Zakoupit vstupenku volitelně s voucherem v určité hodnotě, a tím podpořit dobrou věc, může do 4. července kdokoliv, i když se koncertu nebude moci osobně zúčastnit. Vystoupení filharmoniků bude přenášeno prostřednictvím online streamu.

Před zahájením koncertu budou oceněni autoři vítězných výtvarných prací. I tentokrát se soutěž týkala žáků základních uměleckých škol Olomouckého kraje, kteří tvořili na téma Inspirujeme Evropu.