Lékařská fakulta opět bodovala v celostátní studentské soutěži

Jakub Kania a Michal Přibyl (zleva) přivezli do Olomouce bronz.
Foto: Archiv LF
středa 30. listopad 2016, 7:35 – Text: Velena Mazochová

S úspěchem se vrátili z česko-slovenské soutěže studentských vědeckých prací reprezentanti olomoucké lékařské fakulty. Letošní absolventi zubního lékařství Jakub Kania a Michal Přibyl se v silné konkurenci umístili na vynikajícím třetím místě.

Jejich práce s názvem Porovnání mechanické odolnosti premolárů s konvenčním a miniinvazivním trepanačním otvorem uspěla v sekci klinických oborů, do níž bylo přihlášeno 11 soutěžních textů. Odbornou porotu zaujalo zejména výborné zpracování s konkrétními aplikačními výstupy v praxi. „Jednalo se o hodnocení vlivu miniinvazivního přístupu při ošetření zubních kanálků, při němž se experimentálně nepotvrdil předpoklad lepšího výsledku ve srovnání s klasickou metodou,“ objasnila proděkanka Eliška Sovová.

Letošní třetí místo navázalo na úspěšnou reprezentaci olomouckých mediků, kteří v loňském ročníku soutěže obsadili v jednotlivých sekcích třetí a první místo. Jak potvrdila Eliška Sovová, vedení fakulty si studentské vědecko-odborné práce váží a vysoce oceňuje její pokračující úspěšnost. „Z hlediska počtu studentů, kteří se soutěže účastní, jich máme v rámci České i Slovenské republiky nejvíce, a prakticky každý rok přivezeme nějakou cenu z celostátní soutěže. Studenti se účastní i mezinárodních soutěží, v těchto dnech odjíždí skupina čtyř posluchačů na mezinárodní konferenci do Szegedu,“ doplnila proděkanka.

Soutěž studentských vědeckých a odborných prací byla určena českým a slovenským posluchačům pregraduálního studia, kteří se utkali v sekcích nelékařských a klinických oborů a v teoretické a preklinické sekci. Vyhlášení výsledků se uskutečnilo 23. listopadu v univerzitním kampusu pořádající Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

Výsledky a další informace jsou k dispozici na stránkách studentské konference.