Lékařskou fakultu obsadily davy uchazečů o studium medicíny

Uchazeči se ke zkoušce registrovali ve vestibulu Teoretických ústavů LF.
Fotogalerie: Velena Mazochová
Středa 14. červen 2017, 14:30 – Text: Velena Mazochová

Více než tři tisíce přihlášek letos zaslali na lékařskou fakultu uchazeči o studium všeobecného a zubního lékařství. Většina z nich včera v několika etapách zasedla k přijímacím testům v posluchárnách Teoretických ústavů. Šanci na přijetí mají přitom pouze tři stovky nejlepších.

Adepty medicínského studia čekal písemný test z fyziky, chemie a biologie. „Velkou roli hraje hlavně stres, ale dalo se to zvládnout, zvlášť, když se člověk dobře připraví. Myslím, že mám naději,“ shrnula své dojmy těsně po odevzdání testu Alžběta Krovová. Přihlášky na medicínu podala zároveň i do Ostravy a do Brna. „Přijímačky na olomoucké fakultě se mi zdají nejpříjemnější, Brno bylo trochu zákeřné - dlouhé a složité otázky a hlavně málo času. Pokud si budu moct vybrat, dám určitě přednost Olomouci,“ ujistila.

Marek Stanco k přijímacím zkouškám zamířil už potřetí. „Poprvé jsem se nedostal, podruhé ano, ale vlastní vinou jsem nedokázal na škole setrvat. Teď to beru jako poslední možnost dostat se na medicínu a stát se lékařem. Vím, že by mne to naplňovalo,“ uvedl Marek Stanco, který přihlášku poslal na všeobecné i zubní lékařství a hlásí se také na brněnskou a ostravskou univerzitu. „Uvidím, jak to tady dopadne a rozhodnu se podle výsledků,“ dodal.

Fakulta se chystá přijmout do prvního ročníku všeobecného lékařství 220 nových studentů, pro obor zubního lékařství počítá s 80 prváky. K přijetí už doporučila 178 uchazečů, kteří dosáhli středoškolského prospěchu do průměru 1,5. O přijetí bez přijímacích zkoušek mohli uchazeči přitom letos usilovat naposled. Pro akademický rok 2017/2018 se fakulta rozhodla tuto možnost zrušit a realizovat přijímací řízení pro všechny zájemce o studium bez ohledu na dosažený prospěch na střední škole.

Lékařská fakulta letos evidovala 3 338 přihlášek. K přijímacímu řízení rozeslala celkem 2 816 pozvánek.

Zpět