MEET UP. Studentům zahraje DJ Mardoša z Tata Bojs

MEET UP je dobrá příležitost k setkání.
Foto: Vojtěch Duda
Pátek 21. září 2018, 12:00 – Text: Tomáš Krejčiřík

Začátek semestru na UP letos nebude jen ve znamení povinností. Ve středu 26. září se od 16 hodin v areálu Zbrojnice na Biskupském náměstí uskuteční druhý ročník akce MEET UP. Neformální zahájení semestru plné hudby, divadel, prezentací studentských organizací, univerzitních pracovišť a spřátelených organizací je určeno nejen studentům prvních ročníků.

MEET UP je společnou akcí univerzity a několika studentských organizací. „Právě ty s nápadem zahájit semestr dohromady a představit studentům a veřejnosti studentské spolky před rokem přišly. V druhém ročníku fungující koncept zopakujeme,“ uvedl Ondřej Martínek, koordinátor akce. Ve středu bude v areálu Zbrojnice od 16 hodin hudebně-divadelní scéna a desítky stánků prezentujících studentské aktivity a univerzitní jednotky, například UPoint, zahraniční oddělení, Studentské kariérní a poradenské centrum, Nadační fond UP, Pevnost poznání, Vědeckotechnický park UP či Akademik sport centrum. Návštěvníci mohou také vidět Studentský klub UP a v rámci dvou speciálních komentovaných prohlídek také prostory Knihovny UP.

Speciální projekce a výtvarná performance

Po setmění chystají organizátoři speciální projekce na fasádu knihovny a netradiční nasvícení přilehlých prostor. Další výtvarnou performanci připraví spolek Chaos Company, který nabídne interaktivní malby nebo prostor s UV dekoracemi.

Na organizaci celé akce se i letos podílí převážně studenti, z nichž někteří jsou zapojeni do programu. „Jeho velkou část tvoří studentská divadla či lokální výtvarníci. V rámci prezentací se pak představí dvacítka studentských organizací a další spřátelené instituce,“ řekla pořadatelka MEET UP a koordinátorka Studentského klubu UP Zuzana Řezníčková.

Hudba, divadla, slam poetry i afterparty

Na hudebně-divadelní stage se představí Nabalkoně Orchestra, spolek Po škole se slam poetry, olomoucká kapela Joys from Lost, matadoři místní improvizační scény O.LI.V.Y. a program uzavře v roli dýdžeje Mardoša, basista jedné z nejúspěšnějších českých kapel Tata Bojs.

Připraveny jsou i after party ve Vertigu, nově otevřeném Bistru Konvikt nebo novém studentském prostoru Nabalkoně Kabaretní scéna v Univerzitní ulici. Celý program je volně přístupný a určen nejen akademické obci. Více informací najdete ZDE.