Navrhnout kandidáta na děkana právnické fakulty lze do konce září, volit se bude v závěru října

Nový děkan, děkanka bude řídit fakultu v letech 2024-2028. Foto: PF UP
Čtvrtek 13. červenec 2023, 13:00 – Text: Eva Hrudníková

Členové Akademického senátu PF UP budou volit děkana nebo děkanku fakulty pro funkční období 2024–2028 30. října. O termínu voleb a složení volební komise rozhodli senátoři na svém červnovém zasedání. Kandidáty lze navrhovat do 30. září. Návrhy přijímá předseda volební komise Filip Ščerba.

Předseda akademického senátu Michal Bartoň doporučil kolegům kopírovat volební harmonogram z roku 2019 a pro volební zasedání senátu navrhl říjen. Všichni přítomní senátoři se shodli na datu 30. října a vzápětí ustavili tříčlennou volební komisi ve složení Filip Ščerba a Leona Černá za akademiky a student David Marhold. Členové komise si poté zvolili za předsedu Filipa Ščerbu. „Návrh kandidáta na děkana může podat každý člen akademické obce. Návrh musí být písemný, musí obsahovat nezaměnitelnou identifikaci a podpis navrhovatele, nezaměnitelnou identifikaci navrhovaného kandidáta a jeho souhlas s kandidaturou,“ uvedl Filip Ščerba s odkazem na jednací řád akademického senátu. Pro usnadnění navrhování lze použít i připravený formulář.

Písemné návrhy je nutné doručit Filipu Ščerbovi, předsedovi volební komise, nejpozději do 30. září (včetně). Navrhovatelé mohou využít jeho fakultní schránku v budově B.

Volebnímu zasedání akademického senátu, které se uskuteční 30. října, bude předcházet setkání akademické obce PF UP. Na něm kandidáti představí své vize pro další směřování fakulty. Termín setkání ještě nebyl stanoven.

Funkční období děkana Václava Stehlíka končí 22. ledna 2024. Je v pořadí šestým děkanem, který stojí v čele právnické fakulty od jejího znovuobnovení v roce 1991. Před ním fakultu řídili Miroslav Liberda, Jiří Blažek, Michal Malacka, Milana Hrušáková a Zdenka Papoušková.

Harmonogram děkanských voleb

navrhování kandidátů, formulář ZDE | do 30. září