Největší technická 3D tiskárna na Moravě pořádá workshop o marketingu

Kovový výtisk na 3D tiskárně UPrint 3D.
Foto: UPrint 3D
sobota 12. leden 2019, 8:00 – Text: Dana Jurková

3D tisk jako marketingový nástroj, to je název workshopu, který připravila pro zájemce UPrint 3D, specializovaná 3D tiskárna Univerzity Palackého. Workshop měl svou premiéru loni na podzim, pro velký zájem se ho pořadatelé rozhodli 29. ledna zopakovat.

Účastníci se mohou těšit na ukázky 3D tisku z plastu, papíru, kovu. Inspirovat se mohou netradičními nápady 3D výroby. „Na akci se dozvíte zajímavosti z 3D světa, jaké technologie se pro 3D tisk používají, novinky z 3D materiálů. Zmíním alespoň kevlar, nylon, onyx nebo titan, se kterými pracujeme. Zaměříme se také na to, jak se 3D tisk využívá ve startupovém světě a ve firmách, jak ho efektivně marketingově využít. Nahlédneme pod pokličku tvorby produktu pomocí 3D tisku. Představíme také proces prototypování a způsob, jak lze 3D tisk využít u Proof-of-Concept projektů univerzit,“ řekl organizátor Filip Auinger z Vědeckotechnického parku UP.

„3D tisk má široké využití. V minulosti jsme z kovu tiskli například chladič, nebo součástky do kuličkových ložisek, pro startupy plastovou láhev pro běžce, kde jsme se podíleli na vývoji prototypu. Médii proběhla zpráva o tisku pečetě hradu Bouzov. Pracovali jsme také na architektonických modelech z papíru nebo plastovém pítku pro kočky,“ popsala oblasti tisku pomocí 3D technologií Hana Kubičková z UPrint 3D.

Registraci na workshop, který se uskuteční v úterý 29. ledna od 15 do 17 hodin na katedře aplikované ekonomie, Křížkovského 12, v učebně 1.17, naleznete ZDE.

UPrint 3D je specializovaným pracovištěm Univerzity Palackého. Je jedno z vůbec největších pracovišť svého druhu na Moravě. Nabízí 3D tisk, 3D skenování, poradenství a projektovou podpory firmám i univerzitním pracovištím. Využívá nejmodernějších technologií pro 3D tisk z kovů, termoplastů, fotopolymerů, papíru i kompozitů. Jako jediné 3D tiskové centrum v ČR používá tiskárnu Markforged X7 s laserovým měřením přesnosti.