Průvodce olomouckou online kulturou a další tipy, jak se „nezbláznit“

Foto: Vojtěch Duda
Středa 3. březen 2021, 14:17 – Text: Ondřej Martínek

Také vám chybí návštěvy divadel a kin? Smutníte po koncertu své oblíbené kapely nebo vám jen chybí olomoucké reálie? Nejste sami. I my vnímáme, jak se naše/vaše univerzitní město proměnilo. Živá kultura si přesto vždycky najde své cesty, jak se k divákovi či posluchači dostane. A ač má online sledování divadelního představení nebo koncertu své limity, neměli bychom je míjet. Kvůli nám samotným a kulturní „výživě“ mysli a ducha, ale také kvůli hercům, hudebním interpretům, galeristům či knihovníkům, kterým chybíte stejně jako oni vám.

I proto jsme pro vás vytvořili rozcestník po kulturním vyžití na hanáckých sítích aneb Vše, co jste kdy chtěli vědět o Olomouci online, ale báli jste se to vyhledat. Najdete v něm přehledně odkazy na záznamy divadelních představení, tipy na zajímavé podcasty, ale i pozvánky do virtuálního kina. Můžete se s námi projít po expozicích v olomouckých muzeích i street artu v našich ulicích, zapojit se do čtenářské výzvy nebo si s rodinou či kamarády zahrát interaktivní kvíz. Vše přehledně najdete na stránce Olomouc online.

A kdyby vám to bylo málo, můžete si vyzkoušet další aktivity, které jsme za vás vyzkoušeli již během prvního lockdownu a které dozajista alespoň na chvíli zabaví vaši mysl. A protože ke zdravé mysli patří zdravé tělo, ve spolupráci s fakultou tělesné kultury vám předáme pár rad, jak se správně hýbat nebo jak využít prostor domova jako tělocvičnu. Je vám to málo a spíš byste potřebovali trošku zaručené motivace? Pak si zkuste pustit naše motivační dvacatero, které vás udrží nad hladinou trudnomyslnosti, a ještě vám ukáže, že svět je v pořádku právě tak, jak mu to dovolíme.