Senát teologické fakulty má nového místopředsedu

Místopředsedou senátu z řad studentů se stal Lukáš Dořičák (první zprava).
Foto: Velena Mazochová
Středa 26. říjen 2016, 7:35 – Text: Velena Mazochová

Novým místopředsedou akademického senátu teologické fakulty se stal Lukáš Dořičák. Do uvolněné funkce jej senátoři zvolili na svém desátém řádném zasedání.

Volby místopředsedy z řad studentů si vyžádal zaniklý mandát předchozí místopředsedkyně Šárky Vopařilové, která v minulém semestru ukončila bakalářské studium. „Mandátu se vzdala dočasně, ale protože k dalšímu studiu na fakultu nenastoupila, křeslo místopředsedy se uvolnilo,“ objasnil předseda fakultního senátu Jaroslav Franc.

Posluchač magisterského oboru Katolická teologie Lukáš Dořičák by se chtěl v nové funkci zaměřit zejména na posílení hlasu studentů ve fakultním senátu. „Chtěl bych zde zastávat jejich mínění a přenášet na jednání senátu témata, která na fakultě řeší,“ uvedl Lukáš Dořičák.

K dalším bodům jednání patřilo vyhlášení výsledků hlasování per rollam, a to k novele Statutu CMTF a k doplňujícím volbám do fakultního i univerzitního senátu. Ty se souběžně uskutečnily 10. a 11. října a voliči v nich do studentské komory ´velkého´ senátu zvolili Anežku Schindlerovou a do studentské části fakultního senátu Josefa Biernáta. Senátoři také vyslechli informace o studentské evaluaci nebo o dokončených i chystaných úpravách interiéru fakultní budovy.

Zasedání senátu teologické fakulty se zájmem sledovali zástupci ukrajinských univerzit, kteří jsou v těchto dnech hosty olomoucké univerzity. Jejich pobyt se uskutečnil v rámci projektu zahraniční rozvojové spolupráce Univerzity Palackého s garancí České rozvojové agentury. „Byli přítomni také na jednání komisí Akademického senátu Univerzity Palackého a zúčastnili se i jeho zasedání,“ doplnil senátor Jiří Pospíšil.