Senátoři FZV řešili finance i anglický studijní program

Ilustrační foto: Martin Višňa
Úterý 12. březen 2019, 12:00 – Text: Martin Višňa

Nezbytný krok ke schválení letošního rozpočtu učinili senátoři fakulty zdravotnických věd, když schválili metodiku dělení finančních prostředků. Kromě toho se zabývali i přijímacím řízením anglického studijního programu a vyslechli vize nově vzniklého Studentského spolku FZV.

V letošním roce by fakulta měla hospodařit s prostředky v celkové výši téměř 57 milionů, což je nejvíce v dosavadní historii fakulty. Metodiku dělení těchto prostředků senátoři jednohlasně odsouhlasili. „Musím podotknout, že od zimního semestru otevíráme nové studijní programy, které v tomto roce peníze nedostanou. Finančně tak půjdeme do řízené ztráty. Myslím si ale, že naše fakulta si vede dobře a můžeme si to dovolit,“ poznamenal k chystanému rozpočtu děkan Jaroslav Vomáčka.

Zmínil také, že maximum finančních prostředků půjde na mzdy a že došlo k navýšení částky na podporu publikační činnosti. Rozpočet by měl Akademický senát FZV UP schválit na svém příštím zasedání 4. dubna.

Senátoři probírali také přijímací řízení nového anglického studijního programu Physiotherapy, který fakulta připravuje společně s fakultou tělesné kultury. Ten by se měl poprvé otevřít ještě letos, zájemci by mohli podávat přihlášky do konce srpna. Podle proděkanky Zdeňky Mikšové program vzbudil zájem mimo jiné na veletrhu vzdělávání v norském Oslu, kde se fakulta v únoru prezentovala. Zatím neuzavřený návrh podmínek přijímacího řízení vzali senátoři na vědomí, hlasovat o nich budou v nejbližší době per rollam.

Studentská senátorka Jana Kozlovská pak přítomné informovala o vzniku Studentského spolku FZV, jehož je předsedkyní. Spolek chce organizovat akce pro studenty napříč obory a ročníky, vzbudit u nich pocit sounáležitosti s fakultou, ale také pomoci s řešením problémů, na které při studiu narazí.