Stojíme za naší studentkou

Foto: Žurnál UP
Středa 14. duben 2021, 13:45 – Text: (red)

Po zveřejnění analýzy české dezinformační scény v době pandemie, na níž se autorsky podílela i doktorandka UP Veronika Krátka Špalková, se na její adresu dopustil na svém facebookovém profilu nevhodných osobních invektiv moderátor Lubomír Xaver Veselý. Vedení UP považuje s ohledem na povolání Lubomíra Veselého takové chování za nepřípustné.

„Univerzita Palackého v Olomouci se ohrazuje proti lidsky nevhodným a ponižujícím komentářům pana Lubomíra Xavera Veselého vůči studentce doktorského studia Veronice Krátké Špalkové. Kromě absence džentlmenského přístupu ze strany pana Veselého upozorňuje vedení Univerzity Palackého rovněž na pravděpodobné porušení etického kodexu, kterým je jako novinář vázán,“ zdůraznil rektor UP Jaroslav Miller.