Studenti práv se setkali se soudcem Tribunálu Evropské unie

JUDr. Jan M. Passer, Ph.D., LL.M.
Foto: NSS
Pátek 6. duben 2018, 14:17

Jean Monnet Centre of Excellence v oboru evropského práva při Právnické fakultě UP umožnil posluchačům olomoucké právnické fakulty zúčastnit se jedinečné přednášky se soudcem Tribunálu Evropské unie JUDr. Janem M. Passerem, Ph.D., LL.M.

Studenti se seznámili s fungováním Soudního dvora EU a Tribunálu přímo z pohledu někoho, kdo uvnitř těchto institucí působí, a tím pádem se jim naskytla jedinečná příležitost se dozvědět něco, co třeba sami nenaleznou v odborných publikacích.

Posluchačům právnické fakulty se dostalo podrobného vysvětlení rozdílů mezi Soudním dvorem a Tribunálem, kdy sám doktor Passer označuje tyto jurisdikce za staršího a mladšího bratra.

Jak je možné stát se soudcem Soudního dvora nebo Tribunálu? Na tuto otázku jsme dostali odpověď v závěru samotné přednášky. Bohužel z toho plyne, že nám chybí ještě spoustu let a nasbíraných právních zkušeností, než budeme moci tuhle funkci vykonávat.

Přednáška byla obrovským přínosem pro každého posluchače, jen časový prostor byl pro tolik zajímavých poznatků nedostačující. Tak třeba se naskytne ještě nějaká příležitost si v budoucnosti doktora Passera osobně poslechnout. I tak mu velice děkujeme za tuto jedinečnou příležitost se zúčastnit jeho přednášky.

Bc. Kateřina Stošková, posluchačka oboru Evropská studia se zaměřením na evropské právo PF UP