Studenti z Olomouce a Nebrasky společně získávali marketingové zkušenosti

Foto: Welcome Office UP
Pátek 24. březen 2023, 12:00 – Text: Martin Višňa

Týdenním pobytem studentů a studentek z University of Nebraska at Kearney v České republice vyvrcholil předmět zaměřený na tvorbu marketingových plánů, který v rámci rozvíjené spolupráce s americkou univerzitou připravila katedra ekonomických a manažerských studií Filozofické fakulty UP.

Devítka amerických studentů pod vedením profesora Timothyho Burkinka absolvovala nejen na půdě Univerzity Palackého přednášky i bohatý prakticky zaměřený a kulturní program.

„Společně jsme navštívili Brno a jednu z největších korporátních společností v ČR firmu Oracle, zaměřili jsme se i na lokální firmy, jako je Šufan nebo Chomout. V neposlední řadě studenti navštívili Aplikační centrum BALUO Fakulty tělesné kultury UP, které představuje ideální propojení univerzity, vědy, výzkumu a komerční sféry,“ uvedla Alena Vyskočilová, vedoucí Welcome Office UP, která se na programu pro hosty podílela.

Návštěva amerických studentů byla završením pilotního projektu v rámci spolupráce katedry ekonomických a manažerských studií FF UP a College of Business and Technology University of Nebraska at Kearney (CBT UNK). Cílem předmětu, který v angličtině společně absolvovali studenti z Olomouce a Nebrasky, byla příprava marketingového plánu dvou reálných projektů pro klienty v ČR. Výuka probíhala formou online workshopů prostřednictvím platformy Zoom, v závěru kurzu se účastníci sešli osobně v Olomouci.

„Všechny získané poznatky studenti zúročili při závěrečných prezentacích svých projektů, kterých se zúčastnil mimo jiné děkan FF UP Jan Stejskal a přes Zoom také zástupci CBT UNK a Veles Technology. Věříme, že vzájemnou spolupráci budeme i nadále rozvíjet,“ uvedl garant předmětu David Kosina z FF UP.

V současnosti již organizátoři plánují opakování programu v obdobné podobě v příštím akademickém roce, zároveň řeší i výjezd studentů UP na partnerskou americkou univerzitu.

Filozofická fakulta UP s University of Nebraska at Kearney spolupracuje už řádku let, základem neustále se rozvíjejícího partnerství se stal studijní program Nebraska Semester Abroad, díky němuž mohou posluchači americké univerzity studovat na katedře historie FF UP. V závěru loňského roku obdrželi Jan Stejskal a Martin Elbel, kteří tento program vedou, na UNK čestný doktorát, jak jsme psali zde.