Uzávěrka literární soutěže prodloužena. Příspěvky stačí poslat e-mailem

Ilustrační foto: Martin Višňa
Neděle 1. březen 2020, 8:00 – Text: (red)

Důležitá aktualizace: Vzhledem k aktuálním okolnostem a opatřením (omezení pohybu osob atp.) vaše povídky, básně a komiksy posílejte pouze elektronicky (podmínka poslání poštou odpadá). Termín odevzdání příspěvků do literární soutěže rovněž posouváme s okamžitou platností z 18. března až do pátku 27. března 2020 (včetně). Ostatní podmínky zůstávají platné. V případě nejasností se obraťte na uvedený e-mail. Těšíme se na vaše díla!

Píšete rádi a nehnete se bez bločku plného spisovatelských nápadů? Zkuste štěstí v literární soutěži pro studentky a studenty olomoucké univerzity, kterou vyhlásil rektor Jaroslav Miller. Přihlásit se lze ještě do 18. března a účastnit se je tentokrát možné ve třech kategoriích: poezie, povídka a komiks.

Zapojit se mohou studenti všech fakult UP s texty v češtině nebo slovenštině. Autoři oceněných prací získají finanční odměnu. Všechny potřebné informace o soutěži najdete ZDE

„Každý ročník se v soutěži sejde celá řada kvalitních textů od autorů s nezpochybnitelným talentem. Oceněné texty pak se svolením zveřejníme, ať jsou inspirací pro ostatní,“ uvedl k literární soutěži Tomáš Krejčiřík z oddělení komunikace.

O výsledcích soutěže rozhodne odborná komise, ve které zasednou dvojnásobný držitel ceny Magnesia Litera Radek Malý, spisovatel a autor detektivek Michal Sýkora, literární expertka Jana Vrajová a odborník na vizuální kulturu a koordinátor Centra pro studia komiksu FF UP Martin Foret. Nejlepší autoři budou oceněni v květnu na slavnostním předání cen.