Univerzita představuje na veletrhu v Praze nabídku studia

UP v Praze.
Foto: Ondřej Martínek
Středa 25. leden 2017, 13:00 – Text: Ivana Pustějovská

V Praze dnes začal jubilejní X. ročník Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus. Veletrh během dvou dní návštěvníkům nabídne téměř dvě stovky zastoupených univerzit, vysokých škol, fakult a jiných vzdělávacích institucí. Studenti si budou moci vybrat z více než tří tisíc studijních oborů. Tradičně se v Praze se svou studijní nabídkou představuje i Univerzita Palackého.

Do Prahy se z Olomouce vydalo 16 zástupců ze všech osmi fakult a z Pevnosti poznání. „Veletrhu se účastníme od jeho počátků, to znamená letos podesáté. O náš stánek je mezi studenty stabilní zájem, například loni k nám našly cestu pro informace na čtyři tisíce lidí. Nejvíce se středoškoláci a jejich rodiče zajímají tradičně o práva, medicínu nebo psychologii. V poslední době stoupá zájem také o obory fakulty zdravotnických věd a teologické fakulty,“ řekl Ondřej Martínek z oddělení komunikace UP, které prezentaci na veletrhu zajišťuje.

Do Prahy vedle tuzemských škol zamířili i zástupci ze zahraničí, na veletrhu jsou představeny univerzity a vysoké školy ze sedmnácti zemí světa, především z Velké Británie, Dánska, Nizozemí, Německa, Francie a Rakouska. Nechybí ale ani zámoří, studenti se mohou informovat o například možnostech studia v USA, Kanadě, Austrálii nebo Singapuru.

Cílem veletrhu je poskytnout studentům středních škol komplexní informace a poradenství při jejich důležitém životním rozhodnutí. Nechybí proto ani široká nabídka doprovodných programů, informačních zdrojů a poradenství, které mohou studenti při volbě vysoké školy využít. Nerozhodným tak například může pomoct Testovací centrum a Poradenský servis. Každý student si může udělat elektronický test předpokladů pro studium a zjistit, na které obory se nejlépe hodí. V Poradenském servisu je připraven tým poradců, který studentům na základě výsledků testu pomůže vybrat vhodnou školu, fakultu a studijní obor.

V rámci doprovodných aktivit Věda pro život si návštěvníci mohou vyzkoušet nejnovější vědecké poznatky, technologické novinky, roboty, nejrůznější pokusy a další náplň studia a výzkumu v rámci technických a přírodovědných oborů vysokých škol. Do této části programu se aktivně zapojuje i UP.