Veletrh pracovních příležitostí propojí studenty s potenciálními zaměstnavateli

Foto: Ota Blahoušek
Úterý 19. březen 2024, 12:00 – Text: Šárka Chovancová

Z pestré nabídky pracovních míst od významných zaměstnavatelů v regionu mohou vybírat studenti Univerzity Palackého na veletrhu pracovních příležitostí Okno do praxe, který pořádá v úterý 9. dubna od 10 hodin ve svých prostorách přírodovědecká fakulta společně s Kariérním centrem UP. Studenti si budou moci také vyzkoušet přijímací pohovor nanečisto či využít kariérní poradenství nebo se zúčastnit soutěží.

„Veletrh je určen nejen studentům, kteří hledají práci, ale i těm, kteří uvažují o změně. Účastníci mají možnost osobně se setkat a pohovořit si se zástupci jednotlivých firem, porovnat jejich pracovní nabídky, získat cenné rady, informace a především kontakty, díky kterým zvyšují svoji šanci uplatnění na trhu práce,“ uvedla za organizační tým Dagmar Petrželová z přírodovědecké fakulty.

Kromě stánků zaměstnavatelů čekají na návštěvníky veletrhu i tři zajímavé přednášky. Odborník na pracovní právo Petr Podrazil představí důležitá témata z oblasti pracovněprávních vztahů dotýkající se studentských brigád i prvního nástupu do zaměstnání. Účastníky ve své prezentaci seznámí s letošními změnami v zákoníku práce, které přinesly řadu důležitých novinek i na poli dohod o provedení práce a dohod o pracovní činnosti.

Moderovaná panelová diskuze spoluzakladatele HR systému Sloneek Milana Rataje a lektorky Dity Palaščákové se bude věnovat novým a flexibilním formám zaměstnávání. Že jsou tyto formy práce ve firmách „žhavým tématem“, dokládá i fakt, že se v praxi v posledních letech testují různé modely kombinující práci z domova a kanceláře.

Třetí přednáška se zaměří na zvýšení soustředěnosti. Studentům a zaměstnancům poradí, jak se vyhnout vyčerpání, neklidu a chronické únavě. Petr Havril ze společnosti GrowJob představí vliv dopaminu na lidské tělo. Hovořit bude také o tom, jak lze pracovat a studovat efektivněji a jakým způsobem můžeme zvýšit svoji pozornost.

Sedmnáctý ročník Okna do praxe se uskuteční v úterý 9. dubna od 10 do 15 hodin v prostorách hlavní budovy přírodovědecké fakulty. Studenti, kteří na veletrhu vyplní dotazník, získají sladkou odměnu. Mezi pravidelné účastníky akce patří FORVIA HELLA, Meopta – optika, Teva Czech Industries, Contipro, Edhouse, Oltis Group, onsemi, Contipro, Elekt Labs a další. Podrobnosti najdete na webových stránkách.