Vysoké školy v olomouckém regionu mohou získat krajské dotace

Ilustrační foto: Olomoucký kraj
Neděle 17. červen 2018, 8:00 – Text: (red)

Nový dotační program schválila Rada Olomouckého kraje na podporu vysokých škol v regionu. Finance by mohly využít zejména pro zkvalitnění výuky. Návrh musí ještě schválit krajské zastupitelstvo.

Radní Olomouckého kraje doporučili podpořit vysoké školy šesti miliony korun. Univerzity by díky nim mohly pořídit lepší učební pomůcky a získat nové přednášející odborníky.

„Chceme podpořit ty studijní programy, u kterých velmi záleží na budoucím zvládnutí praktických dovedností. Peníze bude možné čerpat například na mzdové výdaje vědců nebo výzkumníků, kteří se na výuce odborných oborů podílejí,“ objasnil náměstek hejtmana pro oblast školství Ladislav Hynek.

Krajské zastupitelstvo se má novou dotační podporou zabývat na svém dalším pravidelném jednání, které se uskuteční 25. června. O finance se pak školy budou moci ucházet od konce července do poloviny srpna. „Už předtím ale dostanou možnost seznámit se s podmínkami programu na webu Olomouckého kraje,“ doplnila Eva Knajblová z odboru kanceláře hejtmana.