Zemřel advokát Kamil Andree, hrdý absolvent a podporovatel Univerzity Palackého

Kamil Andree promoval na olomoucké právnické fakultě v roce 1996. Foto: NF UP
Čtvrtek 21. březen 2024, 12:00 – Text: Eva Hrudníková

Ve věku 52 let zemřel uznávaný olomoucký advokát, insolvenční správce, mediátor, rozhodce, hrdý absolvent a podporovatel Univerzity Palackého Kamil Andree. Osobnost, které v seznamu absolventů obnovené právnické fakulty patří z mnoha důvodů pomyslná „jednička“.

Na fakultu nastoupil v roce 1991 do prvního ročníku obnovené fakulty a v roce 1996 promoval. Díky svému příjmení tehdy přebíral vysokoškolský diplom jako úplně první absolvent obnovené právnické fakulty.

Doktor Kamil Andree významně přispěl k šíření dobrého jména Univerzity Palackého, vždy se hrdě hlásil ke své alma mater a zajímal se o dění na univerzitní půdě. Patřil k podporovatelům Nadačního fondu UP. „Studium na Univerzitě Palackého mělo pro mou profesní dráhu zcela zásadní význam. Nejen, že je základním předpokladem pro výkon profese, ale i úrovní a vystupováním přednášejících mi poskytlo kvalitní základ do života. Jsem také člověk společenský, a tak i kontakty s úspěšnými spolužáky jsou věcí příjemnou i prospěšnou,“ řekl například pro Žurnál UP.

„Osobně mám zesnulého kolegu spojeného nejen s respektovanou erudicí, ale i s úsměvem a pozitivní energií, který se vždy hrdě hlásil ke své alma mater. Taková zůstane i má vzpomínka. Výrazně přispěl k šíření dobrého jména naší fakulty, univerzity, za což mu srdečně děkuji,“ řekl Václav Stehlík, děkan PF UP.

Úspěšný absolvent olomouckých práv, nadšený jachtař, skvělý hráč na kytaru, dronista, fanoušek malých pivovarů, chalupář, pejskař a otec rodiny – Kamil Andree – sepsal v roce 2021 u příležitosti 30. výročí obnovení PF UP krátkou vzpomínku na své studium. Přečíst si ji můžete ve fakultním zPRÁVOdaji (str. 5).

Děkujeme za vše, pane doktore.
Vděčná Právnická fakulta UP