Aplikační centrum BALUO otevírá, pojďte si ho vyzkoušet

Aplikační centrum BALUO, vědeckotechnický park FTK UP zaměřený na podporu zdravého životního stylu.
Foto: Jiří Vrba
Pondělí 7. listopad 2016, 8:00 – Text: Martin Višňa

Po měsících testovacího provozu fakulta tělesné kultury v pátek 11. listopadu slavnostně otevře Aplikační centrum BALUO. Při té příležitosti se mohou zájemci všech věkových kategorií těšit na sportovně-diagnostický program, během něhož si zdarma vyzkoušejí, co jim unikátní centrum zaměřené na podporu zdravého životního stylu může nabídnout.

Samotné slavnostní otevření proběhne za účasti představitelů Univerzity Palackého, města Olomouce, Olomouckého kraje a dalších významných osobností veřejného života v 11 hodin. Pohybuchtiví jedinci pak mohou do moderního komplexu sportovišť a laboratoří zavítat od 16 do 21 hodin.

„Připravili jsme bohatý sportovně-diagnostický program, během něhož zájemci budou moci zdarma absolvovat vybraná diagnostická vyšetření, jako je například měření tělesného složení, vyšetření autonomního nervového systému nebo třeba testování rovnováhy formou hry s tučňáky. Také si budou moci aktivně zasportovat, přičemž myslíme i na děti, které si mimo jiné budou moci zalézt na mini horolezecké stěně,“ vyjmenovala ředitelka centra Ilona Hapková.

Koho prostory a nabídka služeb centra osloví, může se už v pátek stát členem BALUO klubu za zvýhodněnou cenu. Členové klubu mají jako vstupní bonus tzv. startovací čáru, tedy projdou sérií diagnostických testů už koncem listopadu a v prosinci, aby mohli naplno od nového roku využívat služeb centra.

„Roční členství v klubu bude standardně stát 1250 korun, zlevněné pro studenty do 26 let, zaměstnance Univerzity Palackého nebo seniory činí 950 korun. U příležitosti otevření centra ale v pátek zájemcům o členství nabídneme možnost registrace s 11procentní slevou,“ dodala Hapková.

Podrobnosti k pátečnímu programu najdete ZDE