Fakulta zdravotnických věd slaví patnáctiny. Chystá hospodský kvíz, setkání s akademiky a poslanci i výšlap na Kosíř

Foto: Vojtěch Duda
Úterý 7. březen 2023, 14:00 – Text: David Kresta

V letošním roce si Fakulta zdravotnických věd Univerzity Palackého připomíná patnáct let od svého vzniku. Na poslední březnový týden připravilo vedení fakulty několik akcí pro studenty a zaměstnance. Těšit se mohou na speciální hospodský kvíz, výlet do Čech pod Kosířem i slavnostní zasedání vědecké rady.

„Chceme si letošní půlkulaté výročí připomenout s kolegy, studenty a pozvanými hosty. Vedle akcí se slavnostním nádechem jsme připravili i neformální setkání u vědomostního kvízu či na výletu do přírody. Budu rád, když se milí kolegové a studenti do chystaných aktivit zapojí a společně tak oslavíme narozeniny naší fakulty,“ uvedl děkan Jiří Vévoda.

V pondělí 27. března od 19 hodin se v Kozlovně M3 setkají týmy tvořené studenty a zaměstnanci fakulty na speciálním hospodském kvízu nejen na téma zdravotníci. Zájemci se mohou hlásit na facebooku fakulty zdravotnických věd v události Hospodský kvíz – speciál k 15 letům FZV UP. V každém týmu mohou být minimálně dva a maximálně šest hráčů, celkem se může přihlásit 13 týmů.

Následující den se vedení fakulty setká s akademickou obcí. To se uskuteční ve 13 hodin v učebně 2.05 Konfuciova institutu na třídě Svobody. Od středy 8. března bude možné umístit dotazy na děkana a vedení fakulty do boxu umístěného na chodbě děkanátu fakulty v budově Teoretických ústavů.

Významní hosté zavítají na fakultu ve středu 29. března. Společného setkání s děkanem Jiřím Vévodou, proděkany a přednosty jednotlivých ústavů se zúčastní mj. poslanci Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Josef Flek, Tomáš Müller a Milan Brázdil spolu s představiteli Olomouckého kraje a statutárního města Olomouce.

Slavnostní nádech bude mít ve čtvrtek 30. března zasedání vědecké rady, které se bude konat od 10 hodin v zasedací místnosti rektora UP Martina Procházky.

Pomyslnou tečkou za týdnem věnovaným půlkulatému jubileu pak bude v pátek 31. března pro studenty a zaměstnance výlet do Čech pod Kosířem a následný výšlap na Velký Kosíř s malým občerstvením. Zájemci o autobusovou dopravu z Olomouce do Čech pod Kosířem se mohou hlásit do 24. března na e-mailu fzv15@upol.cz. Do předmětu zprávy stačí napsat Výlet na Kosíř s FZV. Vyjíždět z Olomouce budeme ve 13 hodin.