Katedra geografie přivítá téměř devadesát středoškolských učitelů zeměpisu i absolventů

Foto: archiv katedry geografie
Čtvrtek 16. březen 2023, 9:00 – Text: Šárka Chovancová

Už popáté bude letos přírodovědecká fakulta hostit setkání středoškolských učitelů zeměpisu a absolventů olomoucké učitelské geografie. O akci své alma mater projevilo zájem téměř devadesát přihlášených účastníků, pro které je připravený bohatý program. Chybět nebude burza nápadů pro výuku zeměpisu, zajímavé přednášky i neformální setkání.

„Máme radost, že se i za současné situace, která pro školy není jednoduchá, přihlásilo téměř 90 učitelů. Většina z nich jsou naši absolventi, kteří působí na středních a základních školách. Někteří i v pozicích ředitelů škol či členů vedení škol. Některé absolventy uvidíme po více než 20 letech, většina se ale na setkání vrací a účastní opakovaně,“ uvedla Irena Smolová z katedry geografie.

Stejně jako v předcházejících ročnících připravila pořádající katedra tři odborná témata. Michal Lehnert se zaměří na klimatickou změnu v České republice, Miloš Fňukal pohovoří o aktuálních změnách na politické mapě Evropy a Petr Šimáček společně s Jindřichem Frajerem o digitální kompetenci ve výuce zeměpisu.

Účastníci setkání se rovněž mohou seznámit s novinkami na trhu učebnic zeměpisu i v nabídce studia na katedře geografie. Předány budou také pamětní listy letošním i loňským jubilejním absolventům, kteří studium absolvovali před 10, 20, 30, 40 či 50 lety. Setkání absolventů bude o den dříve předcházet Burza nápadů pro výuku zeměpisu.

„Někteří bývalí studenti propojí obě akce a stráví v Olomouci snad příjemné dva jarní dny. Na setkání se velmi těším, protože je pro nás klíčové zůstávat s nimi v kontaktu. Nejen proto, abychom věděli, jak se jim po studiu daří v osobním i profesním životě,“ doplnila Irena Smolová.