Mezinárodní týden v Ústavu cizích jazyků Pedagogické fakulty UP

Foto: Jana Kořínková
Pondělí 3. duben 2017, 14:25

V týdnu od 27. do 31. března měli studenti a pedagogové Ústavu cizích jazyků jedinečnou příležitost setkat se s řadou kolegů z jiných vzdělávacích institucí z České republiky a zahraničí v rámci již 3. mezinárodního týdne pořádaného tímto pracovištěm.  Mezi zahraničními hosty jsme uvítali akademiky z Bryan College a University of Wyoming v USA,  z Humboltovy univerzity v Berlíně, z Østfold University College v Norsku a z University of Bielsko-Biala v Polsku.

Běžnou výuku plně nahradily přínosné aktuální přednášky a semináře na lingvistická, didaktická a kulturní témata související s akreditovanými studijními obory:  praktické zkušenosti s Montessori pedagogikou a domácím vzděláváním, zásady akademického a tvořivého psaní, strategie práce s naučným textem, současné umění severoamerických Indiánů,  obraz vysokých škol v britských a amerických studentských blozích, odraz morálních a společenských hodnot v americké mediální produkci, vztah architektury a poezie a další. V rámci doprovodného programu se naši hosté podívali do výuky na 1. a 2. stupni základní školy a navštívili expozici věnovanou historii českého základního školství v Muzeu Jana Ámose Komenského v Přerově.

Bohatá účast studentů, která v některých případech značně přesáhla kapacitu našich učeben, znovu potvrdila smysluplnost snahy Ústavu cizích jazyků o každoroční multikulturní akademické sdílení. Děkujeme všem účastníkům z řad studentů i akademiků a začínáme plánovat 4. mezinárodní týden na jaře 2018.

Mgr. Jana Kořínková, Ph.D.,Erasmus+ Departmental Coordinator, Institute of Foreign Languages,Faculty of Education, Palacký University Olomouc