Na právnické fakultě hořelo!

Studenti poslouchají výklad o Krakovu.
Foto: Dagmar Faměrová
Pondělí 4. prosinec 2017, 14:00

Studenti olomoucké právnické fakulty se vydali poslední listopadové pondělí na jednodenní návštěvu Jagelonské univerzity v polském Krakově. Hned v úvodu exkurze však došlo ke změně programu.

Původně plánovaná prohlídka jedné z budov místní právnické fakulty a zahraničního oddělení musela být odložena. Před vchodem totiž stálo hasičské auto, z oken horního patra fakulty stoupal hustý dým a hasiči pomocí výsuvné plošiny zachraňovali osoby uvězněné v budově. Nutno dodat, že se při této mimořádné situaci na právnické fakultě v Krakově nikomu nic nestalo, a již v odpoledních hodinách zde byl chod obnoven.

Studenti si však s nenadálou situací poradili a přesunuli se do nedalekého druhého sídla právnické fakulty, ve kterém se nachází také knihovna. Zde měli možnost si sami prohlédnout jak knihovnu samotnou, tak studovnu a katalog. Následně paní knihovnice za pomocí tlumočnice a vedoucí naší skupiny Nikoly Jurečkové, studentky 5. ročníku, podala odborný výklad v polštině.

Knihovna právnické fakulty v Krakově disponuje třemi odděleními - jedno zahrnuje historické knihy, druhé knihy o právu duševního vlastnictví a třetí ostatní odvětví práva včetně studovny a katalogu.

V odpoledních hodinách studenti zavítali do nejstarší části univerzity – Collegium Maius, které je zároveň nejstarší polskou univerzitní budovou vůbec.

Den plný zajímavých a nevšedních zážitků zakončili studenti procházkou po vánočních trzích na hlavním náměstí. Zde mohli okusit pravé polské (krakovské) speciality, zahřát se horkými nápoji a před nadcházejícím zkouškovým obdobím nasát pohodovou atmosféru, kterou předvánoční čas přináší.

Pozn.: a víte, že se na krakovské právnické fakultě konalo hasičské cvičení? Kdo nevěří, ať tam běží; třeba na celý půlrok jako Erasmus student či studentka:-)

Nikola Juránková