Oxford Test of English slaví na Univerzitě Palackého pět let existence

Repro: Žurnál Online
Čtvrtek 4. duben 2024, 13:00 – Text: Milada Křížková Hronová

Od chvíle, kdy se Centrum jazykového vzdělávání Filozofické fakulty Univerzity Palackého stalo certifikovaným zkušebním centrem mezinárodně uznávané zkoušky Oxford Test of English, brzy uplyne pět let. Oslava pomyslných narozenin s sebou nese i pár novinek.

Centrum jazykového vzdělávání Filozofické fakulty UP (CJV FF UP) je mezinárodně uznávaným pracovištěm jak pro jazykové zkoušky z němčiny a češtiny pro cizince, tak pro jazykové zkoušky z angličtiny.

„Stále platí, že je naše zkušební centrum jediné v republice. Rádi bychom však informovali o některých změnách. Jednou z nich je testovací systém, který se ‚přestěhoval‘ na novou platformu. Druhou novinkou je pak zkrácení doby, dokdy uchazeči dostanou výsledky testu, a to ze čtrnácti dnů na pět. Kromě původního testu úrovní A2-B2 se od června bude navíc nově nabízet i Oxford Test of English Advanced pro úrovně B2-C1,“ uvedla Silvie Válková, manažerka testovacího centra. Podle ní Centrum jazykového vzdělávání FF UP testovalo za uplynulých pět let jak uchazeče z univerzity, tak i zájemce z řad veřejnosti, z tuzemska i ze zahraničí.

„Některým tento celoživotně platný certifikát umožní studium v zahraničí, jiní ho mohou využít při hledání zaměstnání. Velmi nás těší, že i poslední inspekce našeho centra dopadla dobře a inspektor z Oxfordu, který byl online přítomen na jednom z testů, vyjádřil velkou spokojenost s bezproblémovým průběhem zkoušky. Tu zajišťují školení lektoři CJV a také IT podpora, bez níž by bylo online test obtížné uskutečnit,“ dodala manažerka testovacího centra, která má pro nové zájemce o tento prestižní certifikát ještě jednu dobrou zprávu: „Při dosažení úrovně B2 v testu si jeho uchazeči z řad studentů Filozofické fakulty UP budou nově moci požádat o stipendium, které jim náklady spojené s poplatkem za zkoušku částečně pokryje.“

Více informací najdete zde.