Rektor UP: Nezůstávejte doma, běžte volit prezidenta

Repro: Žurnál UP
čtvrtek 25. leden 2018, 13:08 – Text: Ivana Pustějovská

V pátek 26. ledna a v sobotu 27. ledna se koná druhé kolo volby prezidenta České republiky. Voliči mají na výběr mezi bývalým předsedou Akademie věd ČR Jiřím Drahošem a stávajícím prezidentem Milošem Zemanem. Vedení Univerzity Palackého vyzývá studenty, akademiky i zaměstnance, aby využili svého práva a šli volit.

Podle rektora Univerzity Palackého Jaroslava Millera by se měla nejširší akademická obec zúčastnit i druhého kola voleb. „Volby prezidenta České republiky jsou jedním z nejdůležitějších momentů, kdy mohou sami občané směřovat osud své země. I když jsme parlamentní demokracií, rozhoduje se o mnohém: O vztahu naší země k Evropské unii, o způsobu reprezentace České republiky v zahraničí, o společenské atmosféře v následujících (nejméně) pěti letech... Prosím, využijte svého práva a jděte k druhému kolu voleb,“ vyzval své kolegy, studenty i všechny zaměstnance Jaroslav Miller.

Prezident se volí v pátek 26. ledna od 14 do 22 hodin a v sobotu 27. ledna, kdy budou volební místnosti otevřené od 8 do 14 hodin. Hlasovací lístky pro druhé kolo dostane volič přímo ve volební místnosti.